Niedziela, 12 lipca 2020r. · Imieniny: Jana, Gwalberta
styczen mieszkania 28.05-28.06
Augustyn

Olszówka. Ks. kan. Stanisław Kasprzak przechodzi na emeryturę. Parafianie dziękowali za 32 lata posługi

Net-Factory - 18.05.2020
29 czerwca, 11:39    autor: mantosz   wyświetlenia: 5269

Ks. kan. Stanisław Kasprzak, proboszcz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Olszówce, przechodzi na emeryturę. 28 czerwca, parafianie podczas uroczystej mszy św. podziękowali mu za 32 lata posługi kapłańskiej w tej miejscowości. Oprawę nabożeństwa przygotowały dzieci, Chór „Świętojański” i Zespół Regionalny „Olszowianie”. Ks. Stanisław podkreślił, że w parafii spotykał się z życzliwością i zawsze mógł liczyć na pomoc oraz współpracę.

Ks. Stanisławowi dziękowały lokalne organizacje i instytucje: Rada Parafialna, Chór „Świętojański”, Zespół Szkoły i Przedszkola, Ochotnicza Straż Pożarna, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Folklorystyczne Zespół Regionalny „Olszowianie”, Klub Sportowy „Ostra” Olszówka-Raba Niżna, a także radni, sołtys i Rada Sołecka wsi Olszówka.

- Bóg zapłać Księdzu Proboszczowi za 32 letnią posługę kapłańską wśród wiernych w Olszówce. Jesteśmy wdzięczni za umacnianie wiary, głoszenie Bożego słowa i modlitwę, za każde błogosławieństwo i udzielony Sakrament, za każdą Eucharystię, kazanie, spowiedź i za łaski, które dzięki Księdza posłudze otrzymaliśmy od Pana. Dziękujemy za wszystkie dokonania w trosce o Kościół materialny, za wszelkie prace, które upiększają naszą Świątynię i jej otoczenie. Niech Bóg wspiera Księdza w dalszej służbie duszpasterskiej, obdarzy długim życiem w zdrowiu i spokoju. Polecamy Księdza wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny – napisali wdzięczni parafianie.

Mieszkańcy Olszówki nie żegnają się jednak z ks. Kasprzakiem. Abp Marek Jędraszewki wyraził zgodę, by nadal mieszkał w tej parafii. Nowym proboszczem został mianowany ks. Adam Kudłacik.

źródło: Danuta Wacławik/ parafia w Olszówce; oprac. MAG

fot. Kinga Kaciczak

 

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab