Niedziela, 12 lipca 2020r. · Imieniny: Jana, Gwalberta
styczen mieszkania 28.05-28.06
Augustyn

Czerniec (Gmina Łącko). Służby od wczoraj szukają 32-latka z Czerńca. W niedzielę Zenon Czech wybrał się łowić ryby

Net-Factory - 18.05.2020
29 czerwca, 13:45    autor: jbudacz   wyświetlenia: 4498

Wczoraj późnym wieczorem policjanci otrzymali informację, że na brzegu rzeki Dunajec w Łącku leżą męskie ubrania oraz plecak z dokumentami i telefonem. Policjanci ustalili, że należą one do 32-latka z Czerńca, który wybrał się na ryby.

Komisariat Policji w Starym Sączu prowadzi poszukiwania zaginionego 32-letniego Zenona Czecha. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 28 czerwca 2020 roku około godziny 13:30 na rynku w Łącku, skąd udał się nad rzekę Dunajec. Od tamtej pory 32-latek nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Funkcjonariusze dotarli również do osób, które znalazły rzeczy, skontaktowali się z rodziną 32-latka oraz sprawdzili miejsca, w których mężczyzna mógł przebywać.

- Od wczoraj w stan gotowości postawione są wszystkie służby, które sprawdzają wszelkie uzyskane informacje, jak również przeczesują brzegi rzeki Dunajec i okoliczny teren. Dzisiaj rodzina 32-latka złożyła w Komisariacie Policji w Starym Sączu zawiadomienie o zaginięciu - mówi podk. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

W poszukiwaniach biorą udział policjanci ze Starego Sącza i Nowego Sącza, ratownicy GOPR i strażacy Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PSP w Nowym Sączu oraz strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z Zagorzyna, Maszkowic, Czerńca, Łącka, Jazowska i Kadczy. Działania prowadzone są przy użyciu łodzi i psów tropiących. Na tę chwilę sprawdzono już teren brzegów od Czerńca do Gołkowic. Akcja trwa. 

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab