Niedziela, 9 sierpnia 2020r. · Imieniny: Romana, Romualda
mzgk
bulanda lody free 15.07

Niedźwiedź. Zakażenia SARS-CoV-2 w Koninie: W piątek od kolejnych 40 osób zostaną pobrane wymazy w mobilnym punkcie

Net-Factory - 18.05.2020
09 lipca, 12:08    autor: pgrab   wyświetlenia: 37897

Mieszkańcy Koniny czują się trochę jak więźniowie całej sytuacji. Kilkoro z nich nie obsłużono w sklepach, a film, który został nakręcony w Niedźwiedziu, w pobliżu punktu pobierania wymazów na obecność koronawirusa, tylko utwierdza w przekonaniu, że nerwowa atmosfera udziela się wszystkim.

Do tej pory od 120 osób zostały pobrane wymazy na obecność koronawirusa. - Wymazy zostały pobrane w piątek. Mamy 19 wyników dodatnich, w tym dotyczą one 12 dzieci i 7 osób dorosłych - mówi w rozmowie telefonicznej z naszą redakcją Renata Tokarska, kierownik Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Limanowej.

Dzieci te są w wieku od 8 do 12 lat, w tym jedna szesnastoletnia osoba. Będą one wszystkie konsultowane na oddziale Chorób Zakaźnych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Z kolei osoby dorosłe, u których potwierdzono zakażenie SARS-COV-2 zaopiniują lekarze ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

- Nie zakończyliśmy jeszcze tej pracy, ponieważ z dochodzenia epidemiologicznego, które robiliśmy jeszcze wczoraj wybraliśmy osoby, które miały kontakt z tymi, u których wyszedł test pozytywny. Akcję przeprowadzimy w ten piątek, ale tym razem wymazów pobierzemy 40 - dodaje kierownik sanepidu w Limanowej.

Wójt gminy Niedźwiedź Rafał Rusnak po raz kolejny apeluje do mieszkańców o zdrowy rozsądek, a do mediów o rzetelnie informowanie i przedstawianie faktów zgodnych z rzeczywistością.

- Zwracam sie do wszystkich, aby zachowali wszelkie środki ostrożności i zdrowy rozsądek. Ten wszystkim nam jest w tej chwili bardzo potrzebny - zaznacza wójt gorczańskiego samorządu.

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Niedźwiedź, w związku z zaistniałą sytuacją opublikowano kilka komunikatów. Jest ten dotyczący ograniczonej pracy urzędu i spotkań z radnymi, a także niedzielnych wyborów prezydenckich. Osoby, które chcą w nich uczestniczyć, a przebywają na kawarantannie, będą w nich uczestniczyć korespondencyjnie.

Dzisiaj Wojewódzka Stacja Saniatrno-Epidemiologiczna w Krakowie informuje o zakażeniach SARS-CoV-2 u kolejnych osób województwa małopolskiego. Wśród zarejestrowanych i potwierdzonych 28 przypadków - 21, to mieszkańcy powiatu limanowskiego. W sumie od początku epidemii u 165 osób z naszego regionu potwierdzono obecność koronawirusa. 

(...) To 22 kobiety i 13 mężczyzn, w wieku od 8 do 74 lat, z powiatu limanowskiego (21 osób), nowosądeckiego (8 osób), Krakowa, Nowego Sącza oraz powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego, gorlickiego i krakowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji (...) - czytamy na stronie internetowej WSSE w Krakowie.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1947 osób.

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab