Niedziela, 9 sierpnia 2020r. · Imieniny: Romana, Romualda
mzgk
bulanda lody free 15.07

Mszana Dolna. Rozpoczynają się zapisy na 40. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Ze względu na ograniczenia organizatorzy zachęcają do duchowego pielgrzymowania

Net-Factory - 18.05.2020
31 lipca, 22:14    autor: mantosz   wyświetlenia: 2791

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę będzie inna niż zwykle. Stan epidemii wymusił ograniczenia. Cała Wspólnota V, która skupia pielgrzymów z Mszany Dolnej, Myślenic, Gdowa i Niepołomic, może liczyć maksymalnie 150 osób. Zapisy będą się odbywać od 1 sierpnia tylko w parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Pielgrzymka rozpocznie się 6 sierpnia mszą świętą na Wawelu, a zakończy 11 sierpnia na Jasnej Górze.

W pielgrzymce mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe, bez jakichkolwiek objawów chorobowych. Noclegi zaplanowano wyłącznie w szkołach i remizach. Niewykluczone, że pielgrzymi będą musieli wziąć własne namioty.

Hasło 40. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej to: „Wielka tajemnica wiary” z mottem biblijnym: „[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6,29).

- Wszystkich, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak zachęcamy do duchowego pielgrzymowania, by wraz z tymi, którzy idą ofiarować swoje troski i kłopoty, a może nie raz cierpienia za Kościół św., za dar Jana Pawła II oraz o Boże błogosławieństwo dla naszego arcypasterza ks. kard. Stanisława Dziwisza, który zachęca nas, by pielgrzymka była czasem fizycznego i duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę całej Archidiecezji Krakowskiej. Wzorem lat ubiegłych chorym, wśród rodzin pielgrzymów, a także w całej archidiecezji, osobom, które nie mogą uczestniczyć w naszej pielgrzymce proponujemy „duchowe pielgrzymowanie. Prośby i intencje modlitewne, które będziemy polecać Panu Bogu przez pośrednictwo Matki Bożej Częstochowskiej prosimy przesyłać na adres e-mail: pielgrzymkakrakowska@diecezja.pl. W czasie tegorocznego pielgrzymowania intencje będą codziennie polecane Panu Bogu w czasie kolejnych dni pielgrzymowania. Do duchowego pielgrzymowania zachęcamy chorych, a także wszystkich, którzy nie mogą się wybrać razem z nami – czytamy w oficjalnym komunikacie.

źródło: pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl, fanpage „Pielgrzymka Mszana Dolna”; oprac. MAG

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab