Sobota, 19 września 2020r. · Imieniny: Januarego, Konstancji
szpital 2.09
max fasion

Gmina Limanowa. Trzem mężczyznom grozi 10 lat więzienia za włamanie i kradzież

Net-Factory - 18.05.2020
05 sierpnia, 10:09    autor: jbudacz   wyświetlenia: 4358

We wtorek (27 lipca) około godziny 22:00 właściciel domu jednorodzinnego w miejscowości Męcina (gm. Limanowa) przyjechał na swoją posesję i zauważył wybitą szybę w jednym z okien.

Mężczyzna powiadomił o włamaniu policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, iż sprawcy skradli m.in. telefon, telewizor, odtwarzacz DVD oraz z garażu zabrali dwie lampy od ciągnika m-ki Zetor.

Łącznie straty oszacowano na około 3 tysiące złotych. Oficer dyżurny przekazał podległym patrolom informacje o zdarzeniu. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz Posterunku Policji w Łukowicy już po kilku godzinach zlokalizowali i zatrzymali do kontroli pojazd marki Suzuki.

- Jechało nim trzech mężczyzn w wieku 33, 46 oraz 54 lat podejrzanych o dokonanie przedmiotowej kradzieży. W samochodzie ujawniono część przedmiotów pochodzących z kradzieży. Okazało się, że 54-latek kierował suzuki w stanie nietrzeźwości – badanie wykazało 2,7 promila alkoholu - mówi Jolanta Mól, rzecznik limanowskiej policji.

Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Cała trójka została zatrzymana. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. malopolska.policja.gov.pl

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab