Sobota, 19 września 2020r. · Imieniny: Januarego, Konstancji
Cs
max fasion

Powiat Limanowski. U muzyków i gości potwierdzono koronawirusa. Kapela grała na weselu w Łukowicy, a tydzień później w Limanowej

Net-Factory - 18.05.2020
06 sierpnia, 17:42    autor: pgrab   wyświetlenia: 81762

Znamy wyniki testów na obecność koronawirusa uczestników przyjęcia weselnego w Łukowicy. Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u 14 osób, które w ostatni weekend lipca wzięły udział we wspomnianym wydarzeniu.

Dzisiaj z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna otrzymaliśmy informację dotyczącą osób, od których we wtorek pobierano wymazy. Okazało się, że na 90 pobranych wymazów 14 dało wynik pozytywny. Teraz sanepid zdecydował o izolacji tych osób, a i ich bliskich objął domową kwarantanną.

- Nie zamknęliśmy jeszcze tego tematu, ponieważ okazało się, że u pięciu osób (zespół tworzy 6 muzyków - przyp. red.), które są członkami kapeli grającej na tym weselu wykryto koronawirusa. 1 i 2 sierpnia ci sami muzycy grali na weselu w jednym z lokali na terenie Limanowej. Teraz od uczestników tego wesela również będziemy musieli pobrać wymazy. Nie wiem jednak, kiedy to będzie. Na razie zbieramy dane dotyczące tego wydarzenia - stwierdziła w rozmowie z nami Renata Tokarska, kierownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej.

Więcej na ten temat opowiemy w niedzielnym wydaniu "Informacji". Zapraszamy 9 sierpnia o godz. 19.

Przypomnijmy. Od początku epidemii zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wykryto u 146 osób naszego powiatu, a 7 z nich zmarło. 25 osób przebywa na oddziale zakaźnym, z czego 11 jest hospitalizowanych. 214 osób ma wynik dodatni w kierunku SARS-CoV-2, w tym 101 osób przebywa w izolacji domowej.

Miasto Limanowa - 8,

Miasto Mszana Dolna - 10,

Gmina Dobra - 3,

Gmina Jodłownik - 0,,

Gmina Kamienica - 2,

Gmina Laskowa - 4,

Gmina Limanowa - 17,

Gmina Łukowica - 18,

Gmina Mszana Dolna - 4,

Gmina Niedźwiedź - 37,

Gmina Słopnice - 0,

Gmina Tymbark - 9.

Jak podaje sanepid w Limanowej, 127 osób wygrało walkę z koronawirusem. Obecnie w Małopolsce zakażenie wirusem z Chin zostało potwierdzone u 4142 osób. Liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 76.

Źródło informacji: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Limanowej oraz WSSE w Krakowie.

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab