Czwartek, 21 stycznia 2021r. · Imieniny: Agnieszkii
qlior banka 2
gold drop medal

Limanowa. Biskup Andrzej Jeż na pogrzebie swojej mamy: - Jestem przekonany, że mama jest osobą spełnioną...

Net-Factory - 18.05.2020
22 września, 19:54    autor: pgrab   wyświetlenia: 267408

We wtorek (22 września) w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej odbył się pogrzeb śp. Genowefy Jeż - mamy ordynariusza diecezji tarnowskiej, bp. Andrzeja Jeża. Mszy św. przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.

W uroczystości tej wzięli udział kapłani z diecezji tarnowskiej, a także z ościennych diecezji. Nie zbrakło przedstawicieli parlamentu, władz województwa małopolskiego oraz władz samorządowych.

W ostatniej drodze śp. Genowefie Jeż towarzyszyli również mieszkańcy powiatu limanowskiego.  

- Jestem przekonany, że mama jest osobą spełnioną... - mówił łamiącym się głosem i bardzo wzruszony bp Andrzej Jeż. Po krótkiej chwili dodał: - Wywodząc się z biednej prostej rodziny... - i znowu nastała krótka cisza - bez żadnych przywilejów, czasów dzieciństwa i młodości w trudnym okresie przedwojennym, w traumatycznych wydarzeniach okupacji, beznadziejnym okresie komunizmu świętej pamięci Genowefa swoją cieżką pracą i z oddaną troską o rodzinę i osoby chore, głęboką wiarą w Boga i miłością ludzi osiągnęła bardzo wiele. To, co jest najważniejsze. Zbudowała miłującą się, wielopokoleniową rodzinę - mówił do zgromadzonych bp Andrzej Jeż, który na koniec podziękował wszystkim za zorganizowanie uroczystości i za udział w pogrzebie jego mamy.

Śp. Genowefa Jeż spoczęła na cmentarzu komunalnym w Limanowej obok swojego męża - Jana. Przeżyła 92 lata.


Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab