Sobota, 5 grudnia 2020r. · Imieniny: Kryspina, Saby
Celmet 22.10
20.11-06.12

Męcina. Zmarł Ksiądz Antoni Piś, proboszcz parafii w Męcinie

Net-Factory - 18.05.2020
16 października, 09:41    autor: pgrab   wyświetlenia: 49955

"Z przykrością informujemy, że dziś w godzinach porannych zmarł Nasz Najukochańszy Ksiądz Proboszcz Antoni Piś." ~ Taka informacja pojawiła się dziś na profilu facebookowym.

Od początku epidemii Ksiądz Antoni przebywał dwukrotnie na kwarantannie. Nie chciał zostawić parafian bez uczestnictwa w mszach świętych, dlatego były one odprawiane na plebanii i transmitowane przez internet.

Następnie trafił do krakowskiego szpitala na początku października. Potwierdzono u niego obecność koronawirusa. Od samego początku jego stan był ciężki, był podpięty do respiratora. Codziennie parafianie, a także księża z nim pracujący modlili się o powrót do zdrowia. Dzisiaj rano mieszkańcy Męciny dowiedzieli się o śmierci Księdza Antoniego.

"Z przykrością informujemy, że dziś w godzinach porannych zmarł Nasz Najukochańszy Ksiądz Proboszcz Antoni Piś". - Taka informacja pojawiła się dziś na profilu facebookowym. Ponad 100 komentarzy pojawiło się pod wpisem, oto niektóre z nich. 

"Boże, dziękujemy Ci za kapłana, który był pięknym świadectwem miłości do Boga i każdego człowieka. Bądź Panie Jezu uwielbiony za czas Jego kapłaństwa."

"Kochany Księże Proboszczu zostawiłeś Nas ... odszedłeś...taka widocznie wola Boga...Akcja Katolicka której patronem jest Papież Jan Paweł ll będzie modlić się o radość wieczną.Za wszystkie dobra co uczyniłeś... Bóg otworzy niebo..."

"Miłosierny Bóg niech przyjmie jego duszę do swej chwały i "ukoronuje" miłością za wierną służbę w Winnicy Pańskiej! Księże Antoni! Dzięki za Twoją dobroć, szczerość i uśmiech. Dziękuję, że mogłem Cię poznać. Teraz, przed tronem Najwyższego i przy Sercu Matki, wraz ze św.Szymonem i św.Janem Pawłem II oręduj za nami, którzy jeszcze jesteśmy w drodze... a my pamiętać będziemy o Tobie!"

"Dziękujemy Panu za życie śp. ks. Antoniego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie."

Ks. Antoni Piś urodził się w 1957 roku w Lipnicy Murowanej, zaś święcenia kapłańskie przyjął 1982 roku. Następnie został wikariuszem i pracował w parafii Tymbark czy Rzezawa. Od 2007 roku sprawował funkcję proboszcza w parafii im. św. Antoniego Opata w Męcinie. Jego pasją była fotografia. Miał 63 lata. 

Tekst. Bartłomiej Górka

7 października uczestniczyliśmy w uroczystosci poświecenia wozu strażackiego w Męcinie. Nasze telwizyjne wspomnienie osoby ŚP. ks. Antoniego Pisia.

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab