Czwartek, 22 października 2020r. · Imieniny: Filipa, Kordulii
rocstal 06.10 - 06.11
pralnia

Region. To opowieść o ziemi zagórzańskiej, widzianej oczami ludzi gór, gospodarzy oraz artystów... Zapraszamy do obejrzenia filmu „Portrety mojego miejsca”

Net-Factory - 18.05.2020
16 października, 18:54    autor: mantosz   wyświetlenia: 12347

Stowarzyszenie Filmowe Wyspy Kultury z Łętowego wyprodukowało film dokumentalny „Portrety mojego miejsca”. Zrealizowali go Małgorzata Flig oraz Jacek Flig w ramach projektu „Ja i moje miejsce - aktywizacja i integracja mieszkańców ziemi zagórzańskiej”, współfinansowanego przez EFRROW 2014-2020.

- To snująca się opowieść o ziemi zagórzańskiej, widzianej oczami ludzi gór, gospodarzy, pszczelarzy, hodowców gołębi, dla których przywiązanie do domu jest również istotą sportowej rywalizacji oraz artystów, ludzi sztuki, którzy poprzez swą wrażliwość dostrzegają w rzeczywistości wokół, elementy magiczne, nieodgadnione, pozostające w ukryciu, które często stanowią o wyjątkowości miejsca, w którym żyjemy. Jest ogrom miejsc i ludzi, które uosabiają tę naszą wizję, a które nie zostały pokazane w tym filmie. Ale zostaną pokazane w następnym i następnym… - czytamy na oficjalnym profilu stowarzyszenia.

Autorzy filmu składają podziękowania: Monice Kościelniak ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom”; Frankowi Liszce; Michałowi Liszce – właścicielowi Liszka Art Gallery;  Galerii Stanisława Dobrowolskiego w Kasinie Wielkiej - Hołd Karpatom; Antoniemu Pyrzowi – właścicielowi Tartaku usługowego w Kasince Małej; Wojciechowi Łojasowi z Pasieki „Bartek” w Kasince Małej; Józefie Węglarz oraz innym gospodyniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Śwarne Babki” w Łętowem; Mariuszowi Kaciczakowi z PZHGP Oddział 0235 w Rabce, prezesowi sekcji w Mszanie Dolnej oraz hodowcom gołębi z tego oddziału;  Rafałowi Kubowiczowi; Barbarze Łojas;  Pensjonatowi „Szczebel” w Mszanie Dolnej; Dorocie Płonce; Magdzie Polańskiej; Beacie Pyrz; Krystynie Tomasiewicz; Januszowi Tomasiewiczowi – dyrektorowi Gorczańskiego Parku Narodowego; Krzysztofowi Henrykowi Tomaszowi; Grzegorzowi Wójcikowi; Zagórzańskim Dziedzinom oraz Zespołowi Regionalnemu Kasinianie – Zagórzanie.

źródło: Stowarzyszenie Filmowe Wyspy Kultury; oprac. MAG

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab