Sobota, 28 listopada 2020r. · Imieniny: Grzegorza, Zdzisława
qlior banka 2
pralnia

Region. Baza rodzin Szlachetnej Paczki już otwarta. Liderzy zachęcają do dzielenia się dobrem

Net-Factory - 18.05.2020
14 listopada, 15:21    autor: mantosz   wyświetlenia: 10483

Baza rodzin Szlachetnej Paczki została otwarta w sobotę rano. W tym roku przeprowadzenie tej charytatywnej akcji będzie utrudnione przez sytuację związaną z pandemią. Jednak liderzy Szlachetnej Paczki w Limanowej i Mszanie Dolnej – Karolina Grab i Bartosz Gocał – mają nadzieję, że każda potrzebująca rodzina znajdzie swojego darczyńcę.

Baza rodzin znajduje się pod linkiem:  https://bit.ly/SP_Wybierz_Rodzinę

Paczkę można przygotować w każdej dowolnej grupie, którą połączy chęć czynienia dobra.

Potrzeby każdej rodziny są dokładnie opisane.  Do każdej rodziny przypisany jest wolontariusz, który w razie potrzeby, na pewno pomoże i doradzi darczyńcom. 12 i 13 grudnia, czyli podczas Weekendu Cudów, paczki należy dostarczyć do lokalnego magazynu, skąd trafią one do potrzebujących. Do paczek nie wkłada się używanych rzeczy, chyba że są w idealnym stanie – to nie tylko pomoc materialna, ale przede wszystkim prezent, dostrzeżenie drugiego człowieka.

Poradnik dla darczyńcy:   https://bit.ly/PoradnikDarczyńcySzP

- W tym roku mamy 10 rodzin, ze względu na mniejszą liczbę wolontariuszy. Nauka zdalna wyklucza z akcji szkoły, które zwykle stanowiły 20% darczyńców. Baza rodzin Szlachetnej Paczki jest otwarta i wiem, że nasze rodziny paczkowe otrzymają piękną i mądrą pomoc, ale ja nigdy nie zapominam o rodzinach z poprzednich edycji, a w dobie pandemii ma to szczególne znaczenie. Jeśli chcesz pomóc nam zapełnić worek św. Mikołaja chociaż kilogramem cukru, makaronem, słodyczami, zabawkami czy środkami czystości, to pisz, dzwoń... nawet najmniejsza pomoc ma ogromne znaczenie – podkreśla Karolina Grab, liderka Szlachetnej Paczki z Limanowej.

- W naszym najbliższym otoczeniu żyje wiele osób poszkodowanych przez los. Często zapomniani, samodzielnie walczą z problemami, które przyniosło im życie: z chorobami, samotnością i szeroko pojętą złą sytuacją rodzinną. Bądźmy wrażliwi na ich potrzeby i choć raz do roku zmobilizujmy się, by dostarczyć im pomoc. Szlachetną Paczkę możemy stworzyć w gronie znajomych, kręgu pracowniczym i rodzinnym lub samodzielnie. Serdecznie do tego zachęcamy. W tym roku poszukujemy darczyńców dla 32 rodzin, ale nasza lista może się jeszcze wydłużyć  – mówi Bartosz Gocał, lider Szlachetnej Paczki w Mszanie Dolnej.

Jak informują liderzy, w pierwszych godzinach po otwarciu bazy, darczyńców znalazło 5 rodzin w rejonie limanowskim i 10 w Mszanie Dolnej i okolicach.

fot. arch. Tv28, Szlachetna Paczka

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab