Sobota, 28 listopada 2020r. · Imieniny: Grzegorza, Zdzisława
qlior banka 2
pralnia

Wysokie. - Po raz pierwszy od istnienia jednostki doczekaliśmy się nowego samochodu – mówił prezes OSP Wysokie, Tadeusz Witecki, odbierając wóz ratowniczo-gaśniczy

Net-Factory - 18.05.2020
15 listopada, 13:21    autor: mantosz   wyświetlenia: 23454

Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiem dysponuje już nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym marki Man 4x4, wyprodukowanym przez F-PROFIS. - Samochód o pojemności 4 500 l wody, ze zbiornikiem na środek pianotwórczy 450 l, jest jednym z największych pojemnościowo samochodów na terenie gminy Limanowa – informują druhowie.

Odbiór samochodu odbył się w obecności starosty Mieczysława Urygi, wójta Jana Skrzekuta oraz kapelana jednostki, ks. prałata Piotra Witeckiego.

- Po raz pierwszy od istnienia jednostki (tj. pół wieku) doczekaliśmy się nowego samochodu. Mieszkając na terenie górzystym, gdzie częstym problemem jest dostarczanie wody podczas pożarów i suszy,  taki samochód niejednokrotnie przysłuży się mieszkańcom gminy, ale również powiatu limanowskiego.  Samochód usprawni działania oraz poprawi bezpieczeństwo druhów, zastępując wysłużony 35-letni samochód marki Magirus, który służył jednostce 15 lat – podkreśla prezes OSP Wysokie, Tadeusz Witecki.

Zakup samochodu dofinansowali przedsiębiorcy oraz instytucje:

- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - 380 tys. zł,

- Wójt Gminy Limanowa wraz z Radą Gminy Limanowa - zabezpieczenie w budżecie gminy kwoty 220 tys. zł,

- Starosta Powiatu Limanowskiego, 

- Prezes Wojewódzkiego Związku OSP RP w Krakowie,

- Państwowa Straż Pożarna,

- Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - 150 tys. zło, 

- Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej - środki z ubezpieczeń w kwocie 30 tys. zł,

- Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego - 30 tys. zł,

- Zbigniew Szubryt - 5 tys. zł,

- firma Kuźma S.C. właściciel stacji paliwowej MOYA - 2 tys. złotych,

- Kazimierz Plata - 700 zł.

Łączna kwota zakupu samochodu po przetargu wyniosła 860 tys. zł, a pozostałe środki zostały zgromadzone na rachunku bankowym OSP Wysokie jako środki własne.

- Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu samochodu. Każda nawet najmniejsza pomoc przyczyni się do ratowania życia ludzkiego. Dziękuję druhom, którzy motywowali mnie do działania i wspierali na każdym z etapów pozyskiwania środków. Mam nadzieję że spełniło się nasze wspólne marzenie – dodaje Tadeusz Witecki.

źródło: Urząd Gminy Limanowa; oprac. MAG

fot. Urząd Gminy Limanowa

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab