Sobota, 28 listopada 2020r. · Imieniny: Grzegorza, Zdzisława
Celmet 22.10
pralnia

Gmina Limanowa. Druhowie z Wysokiego, Starej Wsi I oraz Nowego Rybia dezynfekowali miejsca publiczne. Ćwiczyli też udzielanie pierwszej pomocy

Net-Factory - 18.05.2020
18 listopada, 22:17    autor: mantosz   wyświetlenia: 5678

Strażacy z jednostek OSP z Wysokiego, Starej Wsi I oraz Nowego Rybia dezynfekowali miejsca publiczne, m.in. wejścia do szkół i innych budynków użyteczności publicznej, place zabaw, wiaty przystankowe i turystyczne, a także wejścia do kościołów. Płyny do dezynfekcji oraz środki ochrony osobistej, zostały przekazane przez Urząd Gminy Limanowa.

Z uwagi na zwiększoną potrzebę niesienia pomocy z zakresu ratownictwa medycznego strażacy ze Starej Wsi I powtórzyli zasady udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej, wykorzystując przy tym własny sprzęt szkoleniowy w postaci fantomów, torby medycznej R1 i defibrylatora szkoleniowego.

- Składam podziękowania naszym druhom za zaangażowanie się w akcję dezynfekcji miejsc użyteczności publicznej. To dzięki Waszym działaniom możemy racjonalnie wydatkować środki i zamiast zlecać przeprowadzenie dezynfekcji firmie zewnętrznej, zrealizować tę akcję bez angażowania dodatkowych nakładów finansowych - mówi wójt Jan Skrzekut.

 źródło: Urząd Gminy Limanowa; oprac. MAG

fot. Urząd Gminy Limanowa

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab