Sobota, 28 listopada 2020r. · Imieniny: Grzegorza, Zdzisława
qlior banka 2
20.11-06.12

Gmina Mszana Dolna. Zagórzańskie Dziedziny prezentowały się w sieci w ramach Tygodnia Ekonomii Społecznej

Net-Factory - 18.05.2020
19 listopada, 21:31    autor: mantosz   wyświetlenia: 2523

Marka gminy Mszana Dolna zaprosiła uczestników XI Tygodnia Ekonomii Społecznej na wirtualną podróż w Zagórzańskie Dziedziny. Studenci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Nowego Targu, Akademii Ignatianum w Krakowie i innych małopolskich uczelni wyższych, a także wszyscy zainteresowani tematem szeroko pojętej ekonomii społecznej, przekonali się, w jaki sposób w Zagórzańskich Dziedzinach zbudowano partnerstwo dla ekonomii społecznej – informuje Magdalena Polańska z Urzędu Gminy Mszana Dolna.

Warsztat przeprowadziła Olga Gałek, wiceprezes Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA, animatorka marki Gminy Mszana Dolna. Edukatorka Krystyna Popko–Tomasiewicz, w imieniu Fundacji na Rzecz Rozwoju Kultury Zagórzańskiej z Kasinki Małej, przedstawiła przykładowy warsztat kulturowy, który stanowić ma źródło dochodu tej organizacji. Omówiła zwyczaje i obrzędy pasterskie oraz pracę w bacówce i życie w zagórzańskim szałasie.

- Zagórzańskie Dziedziny ze swoimi prospołecznymi inicjatywami nie po raz pierwszy zostały dostrzeżone i docenione. Już w ubiegłym roku gmina Mszana Dolna znalazła się w prestiżowym gronie wyróżnionych nominacją do tytułu Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej Dziękujemy pani Marcie Lulewicz z krakowskiego ROPS-u za zaproszenie do udziału w tej szczególnej inicjatywie, jaką jest dzisiejsza konferencja. Planowaliśmy wizytę studyjną w Zagórzańskich Dziedzinach. Chcieliśmy dać Wam posmakować i dotknąć tego, co stanowi filar naszej marki lokalnej. Niestety obostrzenia wynikające z pandemii pokrzyżowały nam plany. Zostawiamy Wam jednak dzisiaj otwarte zaproszenie – odwiedźcie koniecznie Zagórzańskie Dziedziny po pandemii. Na pewno się zachwycicie – zachęcał uczestników konferencji wójt Bolesław Żaba.

Tydzień Ekonomii Społecznej to wydarzenie edukacyjne przybliżające studentom praktyczny wymiar przedsiębiorczości społecznej. Jest okazją do spotkań z menadżerami społecznymi, animatorami oraz lokalnymi społecznikami, przedstawicielami zaangażowanych społecznie firm i różnorodnych organizacji. Organizatorem tego wydarzenia był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, a jego partnerem PPWSZ w Nowym Targu.

źródło: Magda Polańska/Urząd Gminy Mszana Dolna; oprac. MAG

fot. Urząd Gminy Mszana Dolna

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab