Sobota, 28 listopada 2020r. · Imieniny: Grzegorza, Zdzisława
alior bank
20.11-06.12

Małopolska. - Aktywność samorządowców – w gminach, powiatach i województwie – to wyzwanie, a przede wszystkim odpowiedzialna służba – napisał marszałek Witold Kozłowski

Net-Factory - 18.05.2020
20 listopada, 18:36    autor: mantosz   wyświetlenia: 3329

Mijają dwa lata od wyborów samorządowych. Z tej okazji marszałek Witold Kozłowski skierował list do samorządowców z całej Małopolski. Podkreślił w nim, że dla rozwoju małych ojczyzn ważna jest aktywność samorządowców i dialog z mieszkańcami. List marszałka publikujemy poniżej.

Dokładnie dzisiaj mijają dwa lata działalności Zarządu Województwa Małopolskiego VI kadencji. Z tej okazji pragnę wszystkim Państwu serdecznie podziękować za wspólną pracę na rzecz Małopolski i Małopolan, za codzienne budowanie i umacnianie samorządności regionalnej.

Miniony czas był dla samorządu województwa okresem wielkich wyzwań, ciężkiej pracy i wielkiej odpowiedzialności, ale i niekwestionowanych sukcesów związanych z dynamicznym rozwojem naszego regionu. To tysiące ważnych decyzji, uchwał, wiele inspirujących spotkań, a także setki podjętych inicjatyw. W ostatnich miesiącach nasza praca była szczególnie trudna, gdyż musieliśmy podjąć walkę z pandemią COVID-19 i jej negatywnymi skutkami. Jednak nasze zdecydowane i stanowcze kroki związane z wprowadzeniem 6 pakietów pomocowych w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej były realnym wsparciem dla służby zdrowia, małopolskiej gospodarki oraz mieszkańców regionu.

Aktywność samorządowców – w gminach, powiatach i województwie – to wyzwanie, a przede wszystkim odpowiedzialna służba. Dzisiaj pragnę wyrazić swoje uznanie dla wszystkich tych, którzy każdego dnia podejmują trud działania na rzecz wspólnego dobra, na rzecz swoich „małych ojczyzn”. Dziękuję Państwu radnym, wójtom, burmistrzom i prezydentom miast oraz starostom. Pragnę podkreślić, że każde Państwa działanie i dialog z mieszkańcami, każde przedsięwzięcie, służące pomyślności Waszych lokalnych wspólnot jest także wkładem w budowę silnej Małopolski.

Szanowni Państwo, zgodna współpraca między samorządami jest warunkiem sprawnego funkcjonowania regionu i najlepiej służy jego społeczności. Mam nadzieję, że – podobnie jak do tej pory – będą się Państwo równie aktywnie angażowali w działania inicjowane przez Samorząd Województwa Małopolskiego dla dobra naszego regionu i jego mieszkańców. Jako Marszałek Województwa Małopolskiego liczę na naszą dalszą współpracę.

Z wyrazami szacunku,

Witold Kozłowski

Marszałek Województwa Małopolskiego

źródło: UMWM; oprac. MAG

fot. UMWM

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab