Czwartek, 21 stycznia 2021r. · Imieniny: Agnieszkii
matras pizza
gold drop medal

Gmina Mszana Dolna. Off-road na Śnieżnicy. Motocyklista ukarany mandatem w wysokości 500 zł

Net-Factory - 18.05.2020
23 listopada, 12:59    autor: pgrab   wyświetlenia: 27553

Obecność służb nie odstraszyła jednak miłośnika off-roadu przed nielegalnym wjazdem do lasu w rejonie masywu górskiego Śnieżnicy. Młody mężczyzna został ukarany przez Straż Leśną mandatem karnym w wysokości 500 zł

W miniony weekend funkcjonariusze Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) KaOSG wraz ze strażnikami leśnymi patrolowali teren Nadleśnictwa Limanowa. Ich zadaniem było przeciwdziałanie poruszaniu się pojazdami mechanicznymi po obszarach objętych ochroną przyrody i w kompleksach leśnych.

Obecność służb nie odstraszyła jednak miłośnika off-roadu przed nielegalnym wjazdem do lasu w rejonie masywu górskiego Śnieżnicy. Młody mężczyzna został ukarany przez Straż Leśną mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Podczas służb w kompleksach leśnych oraz parkach narodowych, strażnicy graniczni dbają o bezpieczeństwo turystów oraz ochronę przyrody. Samochody terenowe, motocykle, quady i skutery śnieżne będące na wyposażeniu Straży Granicznej, ułatwiają leśnikom zatrzymywanie sprawców nielegalnego wjazdu do lasów. Natomiast dzięki kamerom termowizyjnym oraz noktowizorom, możliwa jest także dobra obserwacja terenu po zmroku.

Okres pandemii powoduje wzrost zainteresowania wycieczkami do lasu, wyprawami górskimi szlakami turystycznymi. Niestety ścieżki leśne są atrakcyjne również dla miłośników sportu motokrosowego.

Źródło: KOSG

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab