Czwartek, 21 stycznia 2021r. · Imieniny: Agnieszkii
matras pizza
pomoc 07.11

Archidiecezja Krakowska. Wizytę duszpasterską można przenieść na dogodny i bezpieczny czas po ustaniu pandemii

Net-Factory - 18.05.2020
04 grudnia, 19:31    autor: jbudacz   wyświetlenia: 9340

- Wizytę duszpasterską, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania, pracy i wspólnego rozwoju, można przenieść na dogodny i bezpieczny czas po ustaniu pandemii - czytamy na stronie Archidiecezji Krakowskiej.

Na stronie interenetowej Archidiecezji Krakowskiej została opublikowana treść komunikatu dotycząca wskazań Kurii Metropolitalnej na czas Adwentu i świąt Bożego Narodzenia.

(...) Wizytę duszpasterską, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania, pracy i wspólnego rozwoju, można przenieść na dogodny i bezpieczny czas po ustaniu pandemii. Na wyraźne jednak zaproszenie poszczególnych rodzin można odpowiedzieć indywidualnymi odwiedzinami z zachowaniem norm sanitarnych.

W oczekiwaniu na możliwość nawiedzenia w przyszłości domu przez kapłana, można organizować w kościele celebracje przeznaczone dla każdego z rejonów parafii oraz zachęcać wiernych do wspólnej Modlitwy o błogosławieństwo dla domu i rodziny według materiałów, które po zamówieniu odpowiedniej ilości przez Księdza Proboszcza zostaną przesłane do parafii. Nie zaleca się natomiast organizowania opłatkowych spotkań różnych grup i wspólnot parafialnych.

Nie mniej istotne będzie zwracanie uwagi wiernych na codzienne elementy wyrażające bliskość wobec Boga, który nieustannie do nas przychodzi i na nas czeka, jak modlitwa przed posiłkami, czy słowo przepraszam na koniec dnia. Duszpasterze niech wykorzystują wszystkie dostępne środki, by kierować wobec wiernych wyrazy pamięci i zainteresowania – nawet zwykła rozmowa telefoniczna, zwłaszcza z osobami chorymi, może stać się w tym czasie przejawem pasterskiej troski, a podarunek przesłany cierpiącym niedostatek znakiem Bożej nadziei. Zwracać też warto uwagę i zachęcać do okazywania solidarności i pomocy sąsiedzkiej, która zawsze jest naszą odpowiedzią na Bożą miłość  (...).

Źródło: Archidiecezja Krakowska.

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab