Czwartek, 21 stycznia 2021r. · Imieniny: Agnieszkii
qlior banka 2
gold drop medal

Zalesie. Młodzi narciarze UKS „Wierchy” podsumowują pierwsze starty w tym sezonie

Net-Factory - 18.05.2020
07 stycznia, 12:43    autor: mantosz   wyświetlenia: 2922

Zawodnicy UKS „Wierchy” Zalesie wykorzystują w pełni sezon narciarski i z powodzeniem startują w zawodach.

Na początku grudnia zawodnicy, którzy posiadają licencję Polskiego Związku Narciarskiego, zadebiutowali w ogólnopolskich biegach narciarskich o  Puchar Grupy Azoty. Są to najbardziej prestiżowe zawody w Polsce dla młodych adeptów narciarstwa biegowego.

Kolejną większą imprezą, w jakiej brali udział  uczniowie zalesiańskiej szkółki narciarstwa, był ogólnopolski „Cross Country Tatra Cup 2020”, który odbył się w Zakopanem. W zawodach uczestniczyło 200 zawodników. Bardzo dobrze zaprezentowały się najmłodsze grupy wiekowe  z roczników 2010, 2009 i młodsi.

Kolejną ważną imprezą był I rzut Małopolskiej Szkolnej Ligi SZS w Biegach Narciarskich, który odbył się 22 grudnia w Klikuszowej. Na starcie stanęło około 300 zawodników z terenu całej Małopolski. Pomimo złych warunków pogodowych i trudnej niekiedy grząskiej trasy zawodnicy „Wierchów” pokazali hart ducha i podjęli walkę o najwyższe lokaty. Do podium zabrakło niewiele, o czym świadczą dwa 4. miejsca i kilka miejsc w pierwszej dziesiątce w poszczególnych kategoriach wiekowych. Za ogromny sukces możemy uznać 3. miejsce Szkoły Podstawowej z Zalesia w klasyfikacji szkół w Igrzyskach Dzieci (na 45 startujących szkół).

źródło: Urząd Gminy Kamienica; oprac. MAG

fot. UKS „Wierchy” Zalesie

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab