Niedziela, 5 grudnia 2021r. · Imieniny: Kryspina, Saby
carshop

Mszana Dolna/Nowa Góra. „Otwórzmy drzwi Chrystusowi”. Chór Męski im. ks. Józefa Hajduka publikacją koncertu podsumowuje obchody 75-lecia działalności

Net-Factory - 18.05.2020
10 stycznia, 17:59    autor: mantosz   wyświetlenia: 7386

„Otwórzmy drzwi Chrystusowi” to myśl przewodnia koncertu, który odbył się w Nowej Górze w niedzielę 12 stycznia 2020 roku. Tam Chór Męski wraz z ks. Jerzym Raźnym, proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, rozpoczął obchody 75-lecia istnienia i 25-lecia pracy dyrygenta - Piotra Wójcika. Chórzyści śpiewali m.in. na cmentarzu parafialnym, gdzie spoczywa ks. Józef Hajduk, założyciel chóru i proboszcz parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Nowej Górze w latach 1975 - 1980. Rok po wydarzeniu nagranie zostało udostępnione internautom.

Ks. Józef Hajduk, będąc muzykiem, równocześnie był przewodniczącym komisji ds. organistów i ds. instrumentów w Archidiecezji Krakowskiej. Założył i prowadził czterogłosowy chór męski w Mszanie Dolnej, działający nieprzerwanie od 1945 roku. Prowadził także chór w Seminarium Duchownym. Kapłan ten był też prefektem i prokuratorem w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie.

źródło: Chór Męski im. ks. Józefa Hajduka; oprac. MAG

fot. screen z nagrania

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab