Czwartek, 21 stycznia 2021r. · Imieniny: Agnieszkii
qlior banka 2
gold drop medal

Tymbark. Działacze "Harnasia" podsumowali działalność klubu: Wierzę, że wspólnymi siłami zbudujemy coś pięknego w Tymbarku – mówi Franciszek Mrózek

Net-Factory - 18.05.2020
13 stycznia, 12:24    autor: jbudacz   wyświetlenia: 2940

Zarząd klubu sportowego „Harnaś” w Tymbarku podsumował okres dwóch lat działalności. - Był to trudny i bardzo intensywny okres działalności naszego klubu pod każdym względem – informują piłkarscy działacze.

Zarząd klubu starał się sprostać nowym wyzwaniom i przede wszystkim nie zaprzepaścić dotychczasowego ponad siedemdziesięcioletniego dorobku klubu.

- Celem nadrzędnym wszelkich działań było stworzenie optymalnych warunków do uprawiania piłki nożnej poprzez podniesienia poziomu szkolenia. Udało się również zmodernizować infrastrukturę sportową. Ważnym czynnikiem tej działalności było również odbudowanie zaufania wśród zawodników, kibiców i środowiska piłkarskiego w naszej miejscowości – mówi Franciszek Mrózek, wiceprezes klubu z Tymbarku. 

W 2019 roku został wybrany nowy zarząd klubu złożony z byłych piłkarzy, a także działaczy sportowych. Prezesem został Jarosława Majeran, a wiceprezesem Franciszek Mrózek> członkami zarządu zostali wybrani: Artur Matras, Andzej Ligas , Andrzej Niezabitowski, Jan Szczurowski i Wojciech Petranowicz.

W trakcie trwania kadencji nastąpiły zmiany w składzie osobowym zarządu. W związku z pracą zawodową oraz brakiem czasu, pisemną rezygnacje z funkcji prezesa złożył Jarosław Majeran, a jego obowiązki przejął Franciszek Mrózek.

Przyszłoscią młodzież. Wykonano prace na obiekcie i wokół niego

W klubie sportowym w Tymbarku w tym okresie zatrudnieni byli  na umowę zlecenie;  gospodarz obiektu, księgowa jak również ośmiu trenerów pracujących z młodzieżą i seniorami.

- Udało nam się wspólnymi siłami uporządkować  teren  od strony torów. Zostało wykonane ogrodzenie, jak również zamontowano ławki dla zawodników rezerwowych, które były przewrócone i zdemolowane – wylicza wykonane prace Franciszek Mrózek.

Uporządkowano teren nad trybunami i odnowiono bramki. Nie brakowało również prac porządkowych, które miały na celu zwiększenie atrakcyjności całego obiektu, m.in. zbudowano altanę i posadzono krzewy. Również budynek klubowy zyskał świeżość. Wykonano remont szatni, pokoju sędziowskiego i magazynku dla gospodarza.

Dziękują urzędowi i sponsorom

Najważniejszym partnerem i sponsorem klubu jest Urząd Gminy w Tymbarku. - Z tego miejsca dziękuję  panu Pawłowi Ptaszkowi, wójtowi gminy oraz wszystkim radnym, którzy wspierają nas finansowo. W ostatnim tak trudnym czasie widać tą pomoc, życzliwość, a także zrozumienie. Bardzo wszystkim teraz dziękuje i wierzę, że wspólnymi siłami zbudujemy coś pięknego w Tymbarku – podkreśla prezes F. Mrózek.

Klub pozyskuje środki z różnych źródeł z różnych źródeł, co pozwala na w miarę normalne funkcjonowanie. W chwili obecnej trenuje dziewięć drużyn począwszy od seniora do skrzata.

- Sukcesem na pewno jest to, że posiadamy we wszystkich kategoriach wiekowych drużyny i teraz tylko spokojna praca z dziećmi moim zdaniem może przynieść w niedługim czasie odpowiednie wyniki. Na wyniki sportowe pracuje się wiele lat, więc widząc teraz zaangażowanie trenerów, działaczy, samorządowców możemy być spokojni o przyszłość naszego klubu – tłumaczy prezes F. Mrózek.

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab