Czwartek, 21 stycznia 2021r. · Imieniny: Agnieszkii
matras pizza
gold drop medal

Powiat Limanowski. Przekazanie czeków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Net-Factory - 18.05.2020
13 stycznia, 09:13    autor: jbudacz   wyświetlenia: 3432

Wczoraj wicewojewoda Józef Leśniak rozmawiał z przedstawicielami gmin i powiatów z subregionu sądeckiego na temat wyzwań inwestycyjnych na tym obszarze województwa. Spotkania w starostwach powiatowych w Limanowej i Nowym Sączu były okazją do wręczenia czeków potwierdzających przyznanie rządowego wsparcia.

– Serdecznie gratuluję włodarzom miast, gmin i powiatów z subregionu sądeckiego skutecznego aplikowania o środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Niech to dofinansowanie zostanie efektywnie wykorzystane, a zrealizowane dzięki temu inwestycje poprawią komfort życia Mieszkańców Sądecczyzny. To przecież im będą służyć wybudowane szkoły i przedszkola, wykonana kanalizacja, rozbudowane drogi, czy ocieplony szpital. Trzeba jednak podkreślić, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to nie tylko odpowiedź na potrzeby lokalnych społeczności, ale także rekordowe wsparcie rządu premiera Mateusza Morawieckiego dla samorządów, tak istotne w dobie kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa – mówił wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

Inwestycje, które będą realizowane z RFIL, obejmują szeroką gamę obszarów. Zaliczyć do nich można przykładowo: budowę kanalizacji (chociażby w gminie Piwniczna-Zdrój), rozbudowę oczyszczalni ścieków w Tęgoborzu, budowę centrum sportu w Marcinkowicach, termomodernizację budynków Szpitala Powiatowego w Limanowej czy też ocieplenie szkoły w Słopnicach.

Źródło: MUW

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab