Czwartek, 21 stycznia 2021r. · Imieniny: Agnieszkii
qlior banka 2
pomoc 07.11

Limanowa. Oddział Chorób Dzieci Szpitala Powiatowego funkcjonuje w normalnym trybie

Net-Factory - 18.05.2020
13 stycznia, 15:32    autor: mantosz   wyświetlenia: 11439

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Limanowej informuje, że od 1 stycznia Oddział Chorób Dzieci ponownie funkcjonuje w normalnym trybie. Oddział zapewnia również możliwość przebywania matki lub ojca z dzieckiem w jednoosobowej sali (izolatce) – sale wyposażone są w dodatkowe łóżka hotelowe dla rodzica. Przy każdej sali znajduję się łazienka. Oddział prowadzi pełną diagnostykę, a personel z pełnym zaangażowaniem i uśmiechem czeka, aby pomóc małym pacjentom.

Oddział prowadzi diagnostykę i leczenie schorzeń u dzieci do 16. roku życia. Dzięki dostępowi do dobrze wyposażonych pracowni diagnostycznych (echo, USG, gastroskopia, pracownia RTG, tomografia komputerowa, EKG i innych) oddział prowadzi kompleksową diagnostykę schorzeń układu oddechowego, pokarmowego, moczowego, nerwowego oraz układu krążenia, a także schorzeń reumatologicznych, alergicznych, pasożytniczych z uwzględnieniem pełnej rehabilitacji oddechowej, w tym aerozoloterapii i ogólnousprawniającej.

Przytulne i przyjazne dziecku sale, korytarz oraz świetlica ozdobione są kolorowymi postaciami z bajek. Wyposażenie świetlicy w telewizor, radiomagnetofon, zabawki i książki sprawia, że mali pacjenci przebywają w otoczeniu zbliżonym do warunków domowych, przez co szybciej zapominają o chorobie, a pobyt w szpitalu jest dla nich mniejszym stresem.

W skład zespołu lekarzy Oddziału Chorób Dzieci wchodzą: kierownik – lek. Iwona Orzeł - Żurek, zastępca kierownika – lek. Katarzyna Leśniak oraz lekarze asystenci: lek. Bożena Michalak - Józkowicz, lek. Paulina Dudzik - Popardowska, lek. Piotr Leśniak, lek. Łukasz Piotrowski.

tekst: Karol Wojtas, rzecznik szpitala

fot. Szpital Powiatowy w Limanowej

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab