Czwartek, 21 stycznia 2021r. · Imieniny: Agnieszkii
matras pizza
pomoc 07.11

Małopolska. Po północy rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób, które ukończyły 80 lat. Gminy mają zorganizować dowóz do punktów szczepień

Net-Factory - 18.05.2020
14 stycznia, 15:30    autor: mantosz   wyświetlenia: 3972

15 stycznia rozpocznie się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w ramach kolejnego etapu Narodowego Programu Szczepień. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas cyklu wideokonferencji z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostek samorządu terytorialnego omawiał zagadnienia logistyczne związane z dowozem mieszkańców do punktów szczepień. Osoby wykluczone komunikacyjnie oraz osoby niepełnosprawne otrzymają wsparcie. Każdy z samorządów będzie organizował dowóz mieszkańców o takich potrzebach, a środki na ten cel zostaną przekazane przez Urząd Wojewódzki.

W wideokonferencjach uczestniczyli także wicewojewodowie: Józef Leśniak i Ryszard Pagacz oraz pełnomocnik wojewody małopolskiego ds. szczepień Michał Jamka.

- Państwo polskie przygotowało rozwiązania składające się na kompleksowy szczepień. Ale cały proces wymaga też zaangażowania ze strony samorządów. Bardzo proszę o pełne włączanie się na poziomie w lokalnym w to wielkie logistyczne przedsięwzięcie – mówił wojewoda Łukasz Kmita.

Organizacja transportu w gminach już się rozpoczęła. Wojewoda zwrócił się z prośbą do samorządów, aby do 15 stycznia udostępniły specjalną infolinię. Gotowość wsparcia zadeklarowali również strażacy i druhowie. Potwierdził ją obecny na wideokonferencjach zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, mł. bryg. Przemysław Przęczek.

Zgodnie z harmonogramem od 22 stycznia będą się mogły zarejestrować osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. 18 stycznia rozpoczną się szczepienia pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Do tej pory chęć zaszczepienia się zadeklarowało ok. 70% podopiecznych DPS.

JAK SIĘ ZAREJESTROWAĆ?

1. Przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989.

Konsultant pomoże znaleźć dogodny termin oraz miejsce najbliższe zamieszkania. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Przez telefon możemy zarejestrować dziadków lub rodziców.

2. Online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl.

Aby skorzystać z e-Rejestracji, trzeba mieć Profil Zaufany. System zaproponuje 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania. W przypadku innego miejsca pobytu można samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę.

3. W wybranym punkcie szczepień.

Kolejną opcją rejestracji jest bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień. Mapa punktów oraz dane kontaktowe do każdego z nich dostępne są TUTAJ

Po rejestracji na podany numer telefonu przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

">

" target="_blank">

 

źródło: gov.pl, Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie; oprac. MAG

fot. gov.pl, Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab
bdart