Piątek, 5 marca 2021r. · Imieniny: Fryderyka, Wacława
carshop
optyk

Limanowa/Warszawa. Powiatowy Urząd Pracy doceniony przez ministra Jarosława Gowina za wdrażanie Tarczy Antykryzysowej

Net-Factory - 18.05.2020
27 stycznia, 22:30    autor: mantosz   wyświetlenia: 2730

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosław Gowin wyróżnił Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej za wdrażanie Tarczy Antykryzysowej w 2020 r.

27 stycznia pracownicy urzędów pracy w całym kraju obchodzą Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Co roku minister właściwy ds. pracy spotyka się podczas konferencji z przedstawicielami publicznych służb zatrudnienia wszystkich szczebli, a także z ekspertami z dziedziny rynku pracy. W tym roku odbyła się ona w formie zdalnej. Tematem przewodnim wydarzenia był „Rynek pracy w rzeczywistości postcovidowej - perspektywa dla Polski”.

- Dzisiejszą konferencją  upamiętniamy 102. rocznicę podpisania przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Działo się to  27 stycznia 1919 r. Dzisiaj obchodzimy w tym dniu święto Publicznych Służb Zatrudnienia – podkreślił wicepremier Gowin.

Wiceminister Iwona Michałek podziękowała wszystkim pracownikom publicznych służb zatrudnienia za codzienną pracę.

- Życzę Państwu - wszystkim pracownikom publicznych służb zatrudnienia - samych sukcesów w wypełnianiu ich ważnej misji. Wiem, jak duży wysiłek trzeba włożyć, aby te wszystkie zadania zrealizować, za co wam bardzo dziękuję. Życzę dalszej satysfakcji i dziękuję za dotychczasową państwa pracę – powiedziała wiceminister Iwona Michałek.

W Polsce działa 340 powiatowych urzędów pracy oraz 16 wojewódzkich. 21 580 pracowników realizuje działania na rzecz osób bezrobotnych, poszukujących pracy i pracodawców. 

źródło: Powiatowy Urząd Pracy, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii; oprac. MAG

fot. Powiatowy Urząd Pracy, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab