Wtorek, 2 marca 2021r. · Imieniny: Heleny, Pawła
carshop
optyk

Mszana Dolna. Pierwszy weekend zmagań w ramach turnieju Turbacz Cup już za nami

Net-Factory - 18.05.2020
03 lutego, 21:08    autor: mantosz   wyświetlenia: 5232

W ostatni weekend stycznia rozpoczął się turniej Turbacz Cup, przygotowany przez KS Turbacz Mszana Dolna. W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 rywalizowali najmłodsi zawodnicy. – Cieszymy się, że jest tak duże zainteresowanie. Organizowanie czasu wolnego w dobie pandemii i nauki zdalnej jest szczególnie ważne – podkreśla Grzegorz Szynalik, prezes mszańskiego klubu.

W sobotnich zmaganiach orlików triumfowała drużyna „Dunajca” Nowy Sącz, która w finale pokonała zawodników Akademii Piłkarskiej „Bonito” z Mszany Dolnej. W spotkaniu o trzecie miejsce zespół „Halnego” Kamienica pokonał w rzutach karnych „Prądniczankę” Kraków.

W żakach niekwestionowanym liderem, z kompletem pięciu zwycięstw, okazała się drużyna „Pcimianki Pcim”. Drugie miejsce zajął „Hutnik” Kraków. Na trzecim stopniu podium stanęli młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej „Bonito” z Mszany Dolnej.

W niedzielę odbyły się zmagania młodzików. W tej kategorii wiekowej wszystkie swoje mecze wygrała „Gościbia” Sułkowice, która zajęła pierwsze miejsce. Srebrne medale odebrali zawodnicy „Sokoła” Słopnice, a brązowe - drużyna Akademii Piłkarskiej „Bonito” z Mszany Dolnej.

- Bardzo dziękujemy wszystkim drużynom za zaangażowanie na boisku i nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć, żeby zebrane w ten sposób doświadczenie przez młodych zawodników zaowocowało w przyszłości – skomentowali organizatorzy.

Zgodnie z harmonogramem turnieju 6 lutego swoje umiejętności sprawdzą trampkarze, a 13 lutego – juniorzy młodsi i juniorzy.

źródło: KS Turbacz; oprac. MAG

fot. „Limanovia” Limanowa, MUKS „Halny” Kamienica, KS „Pcimianka” Szkółka Piłkarska, Tv28, KS „Turbacz”

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab