Wtorek, 2 marca 2021r. · Imieniny: Heleny, Pawła
alior bank
staż

Zalesie/Klikuszowa. Udany start zawodników UKS „Wierchy” Zalesie w Mistrzostwach Polski

CARSHOP
06 lutego, 21:12    autor: mantosz   wyświetlenia: 5063

Na trasach Centrum Narciarstwa Biegowego „Gorce” w Klikuszowej odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Ogólnopolskie Spotkanie Uczniowskich Klubów Sportowych. W zawodach wzięło udział 11 zawodników UKS „Wierchy” Zalesie, którzy posiadają licencję PZN: Szymon Faron, Jakub Florek, Wiktoria Franczyk, Karolina Majchrzak, Dawid Opoka, Justyna Opoka, Sylwia Opoka, Jolanta Wierzycka, Magdalena Wierzycka, Paweł Wierzycki oraz Piotr Wierzycki.

- Trzy dni zmagań na poziomie ogólnopolskim były niesamowitym przeżyciem zwłaszcza dla najmłodszych zawodników. Doświadczenie, jakie zdobyli na tak dużej imprezie z pewnością będzie owocować w przyszłości – podkreślają trenerzy.

Pierwszy dzień zmagań to bieg stylem klasycznym. Przy deszczowej i wietrznej pogodzie trudno było przygotować odpowiednio sprzęt do biegania. Najlepszy wynik, ze startujących zawodników „Wierchów”, osiągnął Dawid Opoka, zajmując 4. miejsce.

Drugi dzień mistrzostw Polski to bieg stylem dowolnym. W porównaniu do dnia pierwszego pogoda i warunki na trasach były wyśmienite. Dawid Opoka ponownie był 4.

Trzeci dzień rywalizacji to biegi sztafetowe. Drużyny „Wierchów” w tych kategoriach były najmłodsze i zajęły odpowiednio 13. (dziewczęta) i 16. (chłopcy) miejsce.

 

źródło: UKS „Wierchy” Zalesie, Urząd Gminy Kamienica; oprac. MAG

fot. UKS „Wierchy” Zalesie

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab