Niedziela, 5 grudnia 2021r. · Imieniny: Kryspina, Saby
carshop

Pisarzowa. Autystyczny Szymon potrzebuje naszej pomocy. Rodzice starają się zebrać środki na terapię komórkami macierzystymi

Net-Factory - 18.05.2020
18 lutego, 21:19    autor: mantosz   wyświetlenia: 16005

Rodzice Szymona z Pisarzowej proszą o pomoc w zebraniu środków na pokrycie kosztów terapii komórkami macierzystymi. Szymon ma obecnie 9,5 roku. Ok. 3. roku życia zdiagnozowano u niego autyzm atypowy. Funkcjonowanie chłopca może poprawić terapia, której cena przekracza możliwości finansowe rodziny. Z myślą o Szymonie została założona zbiórka w serwisie zrzutka.pl. Dzięki poprzedniej akcji udało się pozyskać ponad 9 tys. zł. Do końca terapii w szpitalu Żagiel-Med w Lublinie zostały dwa podania. Każde w cenie 12 tys. zł.

Szymon jest silnie pobudzony, nie może się na niczym skupić. Bardzo często się denerwuje i wpada w złość. Bije się, najczęściej po głowie, gryzie się po rękach i nogach. W napadzie złości potrafi zaatakować inną osobę. Kontakt z chłopcem jest ograniczony, nie zawsze komunikuje swoje potrzeby fizjologiczne. Szkodzi sobie dodatkowo zjadaniem niebezpiecznych substancji, np. farby i lakieru ze ścian oraz mebli. Szymon poddawany był terapii lekowej pod kontrolą lekarza psychiatry dziecięcego, która niestety wykazała, że reaguje on na podawane mu leki paradoksalnie, tzn. odwrotnie niż powinien.

Obecnie Szymon jest uczniem pierwszej klasy Niepublicznej Szkoły Specjalnej „Zielony Zakątek” w Mordarce, gdzie ma zajęcia z rewalidacji indywidualnej, integracji sensorycznej, logopedii, muzykoterapii, dogoterapii, treningu umiejętności społecznych, terapii ręki oraz odruchów. Klasa jest dwuosobowa.

- Teraz Szymonek jest spokojniejszy, nie ma na razie napadów buntu, jest wyciszony, wykonuje więcej poleceń. Oczywiście energia go rozpiera, ale rozładowuje ją przez okazjonalne gonienie, głośne krzyki, psocenie i niszczenie różności, traktując to jako zabawę (niestety tak samo traktując uciekanie przed rodzicami). Zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo drogi zabieg (koszt jednego podania to 12 tys. zł), ale widząc pewne postępy, ciągniemy terapię dalej, bo chcemy pomóc naszemu synkowi. Bez Was nie będziemy w stanie zebrać tej sumy – apelują rodzice Szymona.

Link do zrzutki znajduje się TUTAJ

Szymon jest też podopiecznym Limanowskiej Akcji Charytatywnej LACh. https://www.lach.limanowa.pl/aktualnosci/szymon/

Bank Spółdzielczy w Limanowej

53 8804 0000 0000 0021 9718 0001 z dopiskiem: Szymon

KRS 0000212400 z dopiskiem: Szymon

 

źródło: zrzutka.pl; oprac. MAG

fot. archiwum prywatne rodziny

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab