Wtorek, 2 marca 2021r. · Imieniny: Heleny, Pawła
alior bank
staż

Limanowa. Czytelnicy wkrótce będą mogli korzystać z książkomatu i wrzutni

Net-Factory - 18.05.2020
22 lutego, 20:12    autor: mantosz   wyświetlenia: 2272

Wkrótce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej planowane jest uruchomienie książkomatu oraz wrzutni do zwrotu książek. Dzięki nowym urządzeniom zwiększy się dostęp do oferty bibliotecznej oraz umożliwi się szybki zwrot wypożyczonych pozycji - informuje Urząd Miasta Limanowa.

Książkomat to samoobsługowe urządzenie pozwalające na odbiór książek zamówionych poprzez stronę internetową biblioteki. Zamówienie oznaczone jako gotowe do odbioru czytelnik będzie mógł zobaczyć w systemie bibliotecznym. Warunkiem korzystania z książkomatu jest posiadanie karty bibliotecznej, którą należy przyłożyć do czytnika.

Wrzutnia to urządzenie do samodzielnego zwrotu książek, które umożliwi oddanie wypożyczonych pozycji o każdej porze, również poza godzinami pracy biblioteki. Zwrot książki nastąpi na podstawie danych zapisanych w etykiecie bibliotecznej wklejonej w książkę  – po identyfikacji użytkownika informacja o zwrocie książki przesłana zostanie automatycznie do systemu bibliotecznego.

Obecnie dobiegają końca prace związane z oklejaniem zasobów bibliotecznych Miejskiej Biblioteki, co jest niezbędne, by czytelnicy mogli korzystać z urządzeń. Specjalne etykiety biblioteczne chronić będą jednocześnie biblioteczny księgozbiór przed kradzieżą.  Zamontowane w okolicach urządzeń specjalne atykradzieżowe anteny wykrywać będą próby nieuprawnionego wyniesienia zabezpieczonych książek.

Książkomat oraz wrzutnia będą zlokalizowane przy bocznym wejściu do biblioteki – od strony skateparku.

 

źródło: Urząd Miasta Limanowa; oprac. MAG

fot. Urząd Miasta Limanowa

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab