Wtorek, 20 kwietnia 2021r. · Imieniny: Czesława, Agnieszki
silver do 12.05
zimniewski

Limanowa. Nowy duet trenerski w juniorach młodszych Limanovii

niska emisja
24 lutego, 17:55    autor: jbudacz   wyświetlenia: 4836

Od początku 2021 roku drużynę juniorów młodszych MKS Limanovia INDECO MOS.PL Limanowa prowadzi trener Mateusz Ryś. Niedawno dołączył do niego trener Adrian Mrózek, który wspiera go swoją wiedzą i doświadczeniem.

baj szkoleniowcy mają po 28 lat i pochodzą z limanowszczyzny. Są dobrze znani kibicom z naszego regionu, zarówno jako wciąż czynni zawodnicy, jak i trenerzy - którzy mimo młodego wieku, zdobyli już doświadczenie w tym zawodzie, przez cały czas podnosząc też swoje kwalifikacje. Oboje trenerzy odbyli razem staż trenerski w klubie Śląsk Wrocław.

 

Mateusz Ryś pochodzi z Mordarki, jako zawodnik i trener kojarzony głównie z klubem LKS Mordarka, w którym spędził najwięcej lat i gra w nim do dzisiaj. Jest wychowankiem klubu MKS Limanovia - w którym stawiał swoje pierwsze kroki, wrócił więc do swojego pierwszego klubu, na "stare śmieci". Natomiast, Adrian Mrózek pochodzi z Rupniowa, przez lata związany głównie z LKS Rupniów. Jest wychowankiem klubu KS Tymbark, a obecnie broni barw beniaminka IV ligi KS Sokół Słopnice.

 

MATEUSZ RYŚ - Trener UEFA B (aktualnie rozpoczyna Kurs UEFA A). Uczestnik wielu szkoleń, staży i konferencji na terenie całego kraju. Jako trener pracował z drużynami: LKS Mordarka (grupy młodzieżowe), APMT Limanowa oraz APMT Polska (grupy młodzieżowe), Zawisza Rożnów (seniorzy – awans do V Ligi).  Obecnie od roku trener Młodzików w AP Limanovia w duecie z trenerem Adamem Gawlikiem (I drużyna awans do I Ligi Małopolskiej, II drużyna awans do Ligi Regionalnej), oraz Żaków w LKS Mordarka.

Jako zawodnik (pomocnik) wiele lat spędził w grupach młodzieżowych MKS Limanovia oraz LKS Mordarka. W drużynach seniorskich występował w IV-ligowych: Orkanie Szczyrzyc i KS Tymbark, a także Olimpii Pisarzowa, Laskovia Laskowa i LKS Mordarka. Kontynuuje tradycje piłkarskie w rodzinie, bowiem jest synem zasłużonego byłego piłkarza Limanovii, a obecnie kapitana limanowskich oldbojów Bogdana Rysia.

 

ADRIAN MRÓZEK - Trener UEFA B. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie o profilu piłka nożna. Uczestnik wielu staży, szkoleń i konferencji trenerskich. Jako trener pracował z zespołami: Tarnavia Tarnawa (seniorzy i grupy młodzieżowe), LKS Rupniów (awans seniorów do V ligi oraz grupy młodzieżowe). Obecnie trener projektu „Akademia z klasą” i  rocznika 2013 w APMT Limanowa, a także koordynator w LKS Rupniów.

W bieżącym sezonie zawodnik IV-ligowego Sokoła Słopnice. Występował także w drużynach juniorskich na szczeblu Małopolskiej Ligi Juniorów: Limanovii oraz SMS Kraków. Jako senior (obrońca/pomocnik) grał również w LKS Rupniów, Tarnavii Tarnawa, KS Tymbark (wychowanek), Orkanie Szczyrzyc, Sokół Słopnice (obecnie).

Źródło:limanovia.net

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab