Wtorek, 20 kwietnia 2021r. · Imieniny: Czesława, Agnieszki
carshop
zimniewski

Limanowa. Burmistrz Władysław Bieda zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji Dnia Kobiet

Net-Factory - 18.05.2020
01 marca, 22:49    autor: mantosz   wyświetlenia: 2868

Burmistrz Limanowej, Władysław Bieda, zaprasza wszystkie Panie na wyjątkowy, kameralny koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Łukasza Jemioły. Koncert odbędzie się 6 marca o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

Pochodzący z Limanowej wokalista zaśpiewa autorskie piosenki oraz najpiękniejsze utwory Marka Grechuty, Czesława Niemena, Zbigniewa Wodeckiego czy Piotra Szczepanika. Darmowe wejściówki na koncert są do odebrania w kasie kina „Klaps” w godzinach pracy kina. Koncert będzie również dostępny online.

Łukasz Jemioła to piosenkarz, gitarzysta, pedagog, kompozytor i autor tekstów, który odnosi sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych. Kariera Łukasza Jemioły nabrała rozpędu gdy został laureatem prestiżowego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Wokalista znakomicie radzi sobie z utworami retro i piosenką filmową, dobrze czuje się w bluesie i w utworach improwizowanych. W 2012 r. wziął udział w programie X Factor, gdzie zdobył uznanie jurorów swoją wersją „Tonight I’ll Be Staying Here With You” Boba Dylana. Mimo młodego wieku zagrał już ponad 1000 koncertów w Polsce i za granicą. Wielokrotnie współpracował z laureatem Nagrody Grammy Włodkiem Pawlikiem, z którym współtworzył trzy projekty muzyczne: „Wieczorem”, z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, „Mów spokojniej” z wierszami Adama Zagajewskiego, a także jazz-rockową kantatę „Myśląc Ojczyzna”.  Jest laureatem m.in. nagrody Teatru Polskiego Radia (muzyka), I nagrody na Grechuta Festiwal (2014 r.), głównej nagrody na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2009), I nagrody Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu (2012), Grand Prix na Festiwalu OSPA w Ostrołęce (dwukrotnie).  Na swoim koncie ma m.in. autorski album „Łukasz Jemioła Trio” (2015), na którym znalazły się autorskie kompozycje z gatunku poezji śpiewanej m.in. do słów Juliusza Słowackiego i ks. Jana Twardowskiego. A od stycznia 2016 r. jest stałym wykonawcą piosenek w ramach Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.

źródło: Limanowski Dom Kultury; oprac. MAG

fot. Limanowski Dom Kultury

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab