Piątek, 7 maja 2021r. · Imieniny: Ludmiły, Gizeli
swiat ogrodzen
celmet

Mszana Dolna. Po 37 latach „straszenia” budynek przy ul. Piłsudskiego zaczyna nowe życie

niska emisja
11 marca, 00:14    autor: mantosz   wyświetlenia: 106134

Ukończony został pierwszy etap prac związanych z przebudową Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej w Centrum Wiedzy, Kultury oraz Życia Społecznego. Budynek, który przez wiele lat szpecił okolicę, stał się estetycznym, nowoczesnym obiektem. Zakończone zostały prace wewnątrz, a także elewacja. Obecnie dokumentacja i budynek przygotowywane są do odbioru przez nadzór budowlany.

Jak zaznacza dyrektor Agnieszka Orzeł, kolejnym etapem będzie budowa parkingu. Planowane jest również zagospodarowanie terenu za budynkiem. Aktualnie trwa pozyskiwanie środków zewnętrznych na wyposażenie pomieszczeń. W tym celu zostały napisane wnioski.

Parter jest przeznaczony na bibliotekę. Będą tam: hol, wypożyczalnia dla dorosłych, oddział dla dzieci z salą zabaw i kącikiem malucha oraz czytelnia z oranżerią. Pierwsze piętro to: duża sala multimedialna, pomieszczenie Biblioteki Pedagogicznej (aktualnie trwają rozmowy w sprawie utworzenia filii), sala konferencyjna, sala komputerowa, pomieszczenia dla Klubu Seniora (sale: wypoczynkowa, warsztatowa i kuchnia). Na poddaszu znajdą się: magazyn, kotłownia i pokój socjalny dla pracowników. Z kolei na najniższym poziomie usytuowane zostaną: archiwum, sala ćwiczeń dla seniorów oraz sala do dyspozycji dla uczestników warsztatów. Ponadto trzy pomieszczenia, które nie są jeszcze ukończone, mają być przeznaczone na kawiarnię.

Nowy budynek jest bardzo obszerny, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda, toalety, specjalne schody). Posiada sanitariaty na każdym poziomie, wentylację, klimatyzację i ogrzewanie gazowe. W przyszłości planowane jest zamontowanie paneli fotowoltaicznych.

fot. Tv28

fot. arch. Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab