Wtorek, 20 kwietnia 2021r. · Imieniny: Czesława, Agnieszki
niska emisja
zimniewski

Młynne/Wieliczka/Nawojowa Góra. Zawodnicy UKS „Patria” zdobyli kilkanaście medali w Mistrzostwach Małopolski w biegach na orientację

Net-Factory - 18.05.2020
24 marca, 10:17    autor: mantosz   wyświetlenia: 2361

W ostatni weekend 20-osobowa reprezentacja UKS „Patria” Młynne wzięła udział w Mistrzostwach Małopolski w średniodystansowym i klasycznym biegu na orientację. Zawody te odbyły się w Nawojowej Górze oraz w okolicach Wieliczki, a zawodnicy z „Patrii” przywieźli kilkanaście medali.

- Jestem dumny ze wszystkich, bo pogoda nas nie rozpieszczała. Był deszcz i śnieg, porywisty wiatr, ale przy takich wynikach zawodników w ogóle nie zwracałem uwagi na aurę - mówi prezes klubu, Witold Sochacki.

W biegu średniodystansowym złote medale zdobyli: Sara Duplak (KM10N), Antoni Bałaziński (M12) oraz Oskar Mordarski (M12-14B). Srebro wywalczyli: Maksymilian Król (KM12-14B) i Bartłomiej Zelek (M10), a z brązowymi medalami z pierwszego dnia rywalizacji do domu wrócili: Krystian Król (KM10N), Antoni Juszczak (KM12-14B) oraz Anna Juszczak (K10). O włos od medalu Dawid Kurnyta, który w kat. M12 zajął 4. miejsce.

Drugiego dnia zawodnicy przenieśli się do Nawojowej Góry, gdzie w zimowej scenerii rozegrany został bieg klasyczny.

Złote medale zdobyli: Zuzanna Adamczyk (KM10N), Oskar Mordarski (KM12-14B) oraz Antoni Bałaziński (M12). Srebro trafiło do Krystiana Króla (KM12-14B), a brąz do Julity Mordarskiej (K10) oraz Antoniego Juszczaka (KM12-14B). 4. miejsce wywalczyły: Sara Duplak (KM10N) oraz Klaudia Rączkowska (OPEN). Na wysokim 5. miejscu uplasowała się debiutantka, Aleksandra Kurnyta (KM10N).

Finansowo klub wspierają Urząd Gminy Limanowa oraz firma „Indeco” Piotra Wilczka. W organizację wyjazdów angażują się również rodzice.

Klub ma kolejne plany startowe. 10 kwietnia zawodnicy wezmą udział w Pucharze Podkarpacia w Przeworsku, a 17 kwietnia - w Międzynarodowych Zawodach w BnO - „Izery Cup” w Szklarskiej Porębie.

źródło: Urząd Gminy Limanowa; oprac. MAG

fot. UKS „Patria”

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab