Wtorek, 20 kwietnia 2021r. · Imieniny: Czesława, Agnieszki
niska emisja
zimniewski

Mszana Górna. Trener Krzysztof Jarosz podsumowuje narciarski sezon zawodników LKS „Witów ski”

Net-Factory - 18.05.2020
01 kwietnia, 22:40    autor: mantosz   wyświetlenia: 7223

- Zawodami FIS Slavic Cup w Zakopanem zakończył się sezon narciarski 2020/21, trudny ze względu na panującą epidemię. Zawodnicy LKS „Witów ski” Mszana Górna startowali prawie wyłącznie w kraju, jedynie Ewelina Kołodziej w grudniu zaliczyła udany start w zawodach Alpen Cup w Szwajcarii - podkreśla trener Krzysztof Jarosz.

- Podczas ostatnich zawodów w Zakopanem, będących jednocześnie Mistrzostwami Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów, najwyższe miejsce – 5. – zajęła Klaudia Kołodziej w kategorii U23. Podsumowano Puchar Polski (Puchar Grupy Azoty) po 10 startach. W kategorii seniorów 1. miejsce zajął Bogusław Gracz (nie startowali reprezentanci Polski na Puchar Świata). Wśród juniorek 3. miejsce zajęła Julia Demkowska, 5. wśród juniorek młodszych była Aleksandra Kołodziej. To miejsce jest bardzo cenne, bo w tej kategorii startowało 5 kadrowiczek, z których Ola na poszczególnych zawodach pokonywała trzy. Jest najmłodszą wiekiem i stażem zawodniczką w czołówce tej kategorii - dodaje Krzysztof Jarosz.

Trener podkreśla, że bardzo dobrze spisali się też uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej – rodzeństwo Oliwia i Wojciech Dawiec. Zajęli oni odpowiednio 13. i 16. miejsce w klasyfikacji łącznej. Rywalizowali z uczniami szkół sportowych. W kategorii chłopców sklasyfikowano łącznie 74 narciarzy. Znaczne postępy poczynili inni uczniowie z Mszany Górnej: Zuzanna Jarosz (pomimo ciężkiej kontuzji odniesionej w październiku), Magdalena Dziedzina, Emilia Grzędziak, Natasza Wojciaczyk, Nikola Kucharzak, Kinga Kamińska i Mateusz Kamiński.

- Spośród reprezentantów Szkoły Podstawowej w Łętowem najwięcej startów zaliczyła Martyna Kuczaj (2. miejsce podczas Ligi Wojewódzkiej w Zakopanem). Zuzanna Nowak  - po rewelacyjnym początku sezonu - z powodów zdrowotnych opuściła większość startów, ale zapowiada powrót w następnym sezonie. Bardzo dobrą wiadomością jest rozpoczęcie przygody z narciarstwem grupy jedenastolatków z Łętowego - przy ich zaangażowaniu można mieć pewność że pójdą w ślady swoich utytułowanych starszych koleżanek. Kolejną dobrą informacją jest pojawienie się ratraka przygotowującego trasy biegowe w Lubomierzu – Rzekach (jest to zasługa Roberta Sławeckiego). Szkolenie na odpowiednio ubitym śniegu przynosi efekty w postaci szybkich postępów u początkujących narciarzy, wzmacnia ich motywacje, a klubowi przynosi znaczne oszczędności. Gdyby tak jeszcze armatka do produkcji śniegu w grudniu… - podsumowuje Krzysztof Jarosz.

źródło: Urząd Gminy Mszana Dolna; oprac. MAG

fot. Krzysztof Jarosz

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab