Wtorek, 20 kwietnia 2021r. · Imieniny: Czesława, Agnieszki
carshop
zimniewski

Gmina Słopnice. Zmiany w zasadach odbioru odpadów w gminie Słopnice. Mieszkańcy są zobowiązani do oznaczania worków kodami kreskowymi

niska emisja
05 kwietnia, 11:35    autor: mantosz   wyświetlenia: 4173

Od 1 kwietnia w gminie Słopnice zmieniły się zasady gospodarowania odpadami komunalnymi. Worki będą oznaczane naklejkami z kodami kreskowymi.

Wprowadzono kilka rodzajów naklejek, które odpowiadają kolorom worków. Przy kodach kreskowych znajdują się napisy: „żółty”, „niebieski”, „zielony” oraz „czarny”.

- Nieoznakowane kodami kreskowymi worki z odpadami nie będą odbierane. W przypadku zużycia worków i kodów kreskowych, należy zgłosić się do Urzędu Gminy Słopnice w celu odebrania nowych worków i kodów. Worki z odpadami wystawiamy w terminach i miejscach zgodnie z harmonogramem - czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy Słopnice.

Odpady komunalne powstające w gospodarstwie domowym takie jak: meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady budowlane poremontowe, opony samochodów osobowych i jednośladów, zużyte baterie i akumulatory, zużytą odzież i tekstylia, przeterminowane leki, igły, strzykawki, odpady niebezpieczne i chemikalia należy we własnym zakresie dostarczać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Słopnicach przy Gminnej Oczyszczalni Ścieków. Punkt jest czynny dwa dni w tygodniu: w poniedziałki i w soboty w godzinach 10:00 – 18:00. Zaleca się wcześniejszy kontakt z pracownikami oczyszczalni - tel. 609 438 512 lub 609 438 551.

źródło: Urząd Gminy Słopnice; oprac. MAG

fot. Urząd Gminy Słopnice

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab