Wtorek, 20 kwietnia 2021r. · Imieniny: Czesława, Agnieszki
niska emisja
zimniewski

Konina. Ukryli się pod naczepą samochodu ciężarowego. Straż Graniczna zatrzymała dwóch obywateli Afganistanu

Net-Factory - 18.05.2020
07 kwietnia, 12:48    autor: jbudacz   wyświetlenia: 20904

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, dzięki informacji przekazanej przez Dyżurnego Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, zatrzymali dwóch mężczyzn - obywateli Afganistanu.

Zakopiańscy strażnicy graniczni udali się do miejscowości Konina (gm. Niedźwiedź), gdzie przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec cudzoziemców. W jej wyniku zatrzymali 2 młodych mężczyzn w wieku powyżej 18 lat. 

- Cudzoziemcy przekroczyli granicę wbrew obowiązującym przepisom ze Słowacji do Polski, bez ważnych dokumentów podróży oraz bez ważnej wizy, ukryci pod naczepą samochodu ciężarowego - mówi Justyna Drożdż z Wydziału Analiz, Informacji i Współpracy Międzynarodowej Karpackiego Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Kierowca (obywatel Polski) przewożący geowłókninę poinformował, że dzień wcześniej przyjechał z Grecji, podróżując przez Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację. 

- Z relacji zatrzymanych Afgańczyków wynika, że  pod naczepę wsiedli na Węgrzech, gdzie wcześniej dotarli z Serbii pieszo. Cudzoziemcy zmierzali do Włoch. Zatrzymanym zostały wykonane testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 - wyniki były ujemne - dodaje Justyna Drożdż.

Cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów podróży, nielegalnie przekroczyli granicę z RS do RP, nie posiadali w Polsce rodziny i miejsca pobytu oraz wystarczających środków pieniężnych, istniało również ryzyko ich ucieczki.

W sobotę wieczorem, zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w Limanowej, obywatele Afganistanu zostali umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres 3 miesięcy. Będą również prowadzone dalsze czynności administracyjne w ich sprawie.

Źórdło:KOSG

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab