Piątek, 7 maja 2021r. · Imieniny: Ludmiły, Gizeli
silver do 12.05
alior

Limanowa. Miasto Limanowa i powiat limanowski planują wspólne przedsięwzięcie. Przy ul. Kusocińskiego ma powstać kompleks sportowy

niska emisja
19 kwietnia, 17:18    autor: mantosz   wyświetlenia: 6028

Miasto i Limanowa i powiat limanowski chcą wspólnie wybudować kompleks sportowy przy ul. Kusocińskiego w Limanowej. Inwestycja zakłada powstanie stadionu lekkoatletycznego, boiska piłkarskiego, boiska do koszykówki, dwóch kortów tenisowych oraz sześciotorowej, okrężnej bieżni. Aktualnie trwają uzgodnienia dotyczące inwestycji. Po zawarciu porozumienia i zatwierdzeniu koncepcji całej inwestycji zlecone zostanie opracowanie właściwego projektu zadania.

Środki na wykonanie prac projektowych oraz niezbędny 50-procentowy wkład własny potrzebny do realizacji inwestycji samorządy zabezpieczą po połowie, składając na zadanie wspólny wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na terenie obiektu będzie można uprawiać różne dyscypliny lekkoatletyczne. Planowane są: skocznia do skoku wzwyż, koło do rzutu dyskiem i młotem, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku o tyczce, rzutnia do rzutu oszczepem oraz skocznia do skoku w dal i trójskoku. W ramach inwestycji planuje się wykonać trybuny – 960 miejsc na stadionie, a 160 miejsc – na trybunach dla sportowców.

Obok kompleksu sportowego znajdą się budynki z szatniami, łazienkami i WC, pomieszczeniami sędziów, gabinetem lekarskim, magazynami na sprzęt oraz pomieszczeniami technicznymi. Do obiektu będzie można dojechać ulicą Orkana. Na miejscu przewidziano parking na 60 samochodów oraz 3 autobusy.

źródło: Urząd Miasta Limanowa; oprac. MAG

fot. Urząd Miasta Limanowa

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab