Piątek, 7 maja 2021r. · Imieniny: Ludmiły, Gizeli
alior

Słopnice. Sokół postawił twarde warunki, ale derby Ziemi Limanowskiej dla MKS Limanovii

niska emisja
24 kwietnia, 22:10    autor: pgrab   wyświetlenia: 6710

Na ten mecz czekali, nie tylko kibice, ale zawodnicy, bo Derby Ziemi Limanowskiej, to zupełnie coś innego, niż tylko pojedynek o 4-ligowe punkty.

Sokół Słopnice - Limanovia Limanowa 1:3 (1:2)

0:1 S. Tokarz 25, 0:2 S. Tokarz 27, 1:2 K. Król 45,1:3 S. Tokarz 85.

Sokół: Możdżeń - Augustyn, Smoleń, K. Franczak (46 A. Matras), Więcek (72 Grucel) - Porębski (65 Kordeczka), Mrózek, K. Król, P. Franczak (70 Kowalczyk) - F. Nowak, P. Nowak.
Limanovia: Mastalerz - Witek, Skrzatek, Dara (46 K. Mus), G. Mus (52 G. Król) - Kurczab, Jacak, Krupa, Majeran - Tokarz, Pławecki (88 P. Matras). A także: Karol Pietrzak - Maciej Krzyżak.

Na boisku w Słopnicach stanęły naprzeciw siebie dwie drużyny. Miejscowy Sokół, który o ligowy byt może być spokojny i MKS Limanovia, która ciągle liczy się w walce o awans do III ligi.

Kiedy wydawało się, że I połowa zakończy się 2-bramkową przewagą gości, Sokół skorzystał z prezenty defensywy Limanovii wykorzystał Konrad Król, dobijając strzał Patryka Nowaka, który obronił Wojtek Mastalerz.

W II połowie Limanovia kontrolowała przebieg meczu czyhając na błąd Sokoła. Znów w roli głównej wystąpił Sylwek Tokarz. Po błędzie kapitana gospodarzy Michała Smolenia, piłkę spod jego nóg wyłuskał napastnik Limanovi, który w długi róg posłał futbolówkę obok bezradnego Dawida Możdzenia.

Do końca tego pojedynku, juz później nic, ciekawego się nie wydarzyło. Mecz zakończył się zwycięstwem Limanovii 3-1.

Derbowy pojedynek cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. naszą transmisję obejrzało ponad 16 tys. użytkowników. W 19. kolejce Limanovia podejmie u siebie Skalnik Kamiona Wielka. Natomiast Sokół Słopnice na wyjeździe zagra z Metalem Tarnów.

Swój mecz rozegrał dzisiaj Orkan Szczyrzyc. Niestety, podopieczni Wojciecha Tajdusia doznali porażki ze Skalnikiem 5-0. 28 kwietnia "klasztorni" zmierzą się z liderem IV ligi - Lubaniem Maniowy.