Piątek, 7 maja 2021r. · Imieniny: Ludmiły, Gizeli
silver do 12.05
zimniewski

Piłka nożna (IV liga wschód). Remis Limanovii z Lubaniem. Porażki Sokoła, a także Orkana

Net-Factory - 18.05.2020
04 maja, 10:36    autor: jbudacz   wyświetlenia: 2305

To był przeciętny weekend, jeżeli i występy naszych drużyn w 4. Lidze wschodniej. Tylko MKS Limanovia podtrzymała dobrą passę. Drużyna prowadzona przez Piotra Kapustę, nie przegrała czwartego meczu (wliczając ten pucharowy z Unią Tarnów).

W meczu na szczycie 21. Kolejki „trójkolorowi” zremisowali z Lubaniem Maniowy 1-1 (1-1). Choć, to nie był łatwy mecz dla limanowskiego zespołu, to z trudnego terenu udało się wywieźć cenny punkt.

Podopieczni Piotra Kapusty wciąż liczą się w walce o grę w barażu do III ligi. W tabeli zajmują piątą pozycję i mają w swoim dorobku 41 punktów. Do lidera – Lubania, tracą 4 oczka. W walce o mistrzostwo 4. Ligi oprócz wspomnianych zespołów liczą się jeszcze: Wierchy Rabka, Poprad Muszyna i Unia Tarnów.

To właśnie „jaskółki”, będą najbliższym rywalem MKS Limanovii. Obie drużyny już mierzyły się w Pucharze Polskim na szczeblu MZPN. 21 kwietnia w 1/8 PP lepsza była MKS Limanovia, która pokonała Unię 2-1. 8 maja o godz. 17. Na stadionie im. Romana Szumilasa dojdzie znów do pojedynku. Miejmy nadzieję równie ciekawego, jak ten pojedynek pucharowy.

Porażki Sokoła Słopnice i Orkana Szczyrzyc

Sokół Słopnice w minioną sobotę uległ Popradowi Muszynie 0-1 (0-1). Ten mecz transmitowaliśmy dla państwa. Podopieczni Dawida Sudera zagrali bardzo przeciętne zawody, ale też gości nie pokazali nic specjalnego. Zagrali przede wszystkim konsekwentnie i skutecznie, bo już w 3 minucie padła jedyna bramka w tym spotkaniu.

Sokół Słopnice o ligowy byt może być już spokojny. Po 17. Kolejkach w tabeli zajmuje 9 lokatę z dorobkiem 29 punktów. Kolejny mecz drużyna ze Słopnic zagra w Tarnowie z tamtejszym Tamelem.

Orkan Szczyrzyc, podobnie, jak Sokół w rundzie rewanżowej przegrał 3 mecz z rzędu. Zespół prowadzony prze Wojciecha Tajdusia doznał dotkliwej porażki z Unią Tarnów, ulegając „jaskółkom”, aż 1-7.

Zawodnicy Orkana w następnej kolejce będą mogli odetchnąć. To będzie dobra okazja dla Wojciecha Tajdusia, aby mógł wspólnie z piłkarzami popracować na taktyką. Być może odpoczynek wpłynie na poprawę gry „klasztornych”. Orkan zajmuje w tabeli 15 miejsce i w 19 meczach zgromadził 18 punktów.

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab