Czwartek, 18 sierpnia 2022r. · Imieniny: Heleny, Bronisławy
pomoc drogowa carshop
Monnari Limanowa

Mszana Dolna. Katarzyna Puch, koordynator mszańskiego oddziału Szkoły Muzycznej I st. w Czasławiu, zaprasza do podjęcia nauki

Net-Factory - 18.05.2020
25 maja, 20:36    autor: mantosz   wyświetlenia: 14169

Katarzyna Puch, koordynator mszańskiego oddziału Szkoły Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Czasławiu, zaprasza do podjęcia nauki śpiewu lub gry na wybranym instrumencie. Przyjmowanie podań trwa do końca maja. Badanie przydatności do szkoły odbędzie się 21 i 22 czerwca.

Szkoła prowadzi nabór do klas: fortepianu, skrzypiec, altówki, kontrabasu, wiolonczeli, gitary, akordeonu, perkusji, fletu, klarnetu, saksofonu, trąbki oraz sakshornu. Tok kształcenia w szkole odbywa się w dwóch cyklach: 6 – letnim dla kandydatów w wieku od 7-10 lat i 4 – letnim dla uczniów dla kandydatów od 8. do 16. roku życia.

Lekcje gry na instrumencie są prowadzone indywidualnie. Kształcenie słuchu i rytmika oraz chór i zespoły odbywają się w grupach. Lekcje w szkole odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych, w razie potrzeby również w soboty.

Kandydaci, ubiegający się o przyjęcie do szkoły, zobowiązani są złożyć kwestionariusz  i podanie w terminie do 31 maja (druki dostępne w sekretariacie szkoły oraz na stronie http://www.smczaslaw.pl/ w zakładce Dla Kandydatów/ Dokumenty do pobrania).

Kandydaci przyjmowani są do szkoły na podstawie badania przydatności, polegającego na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych, warunków psychofizycznych i predyspozycji do gry na danym instrumencie. Badania przydatności ma na celu sprawdzenie: słuchu wysokościowego i harmonicznego, poprawności intonacji, pamięci muzycznej, poczucia rytmu i tempa, sprawności manualnej. Kandydaci proszeni są o przygotowanie piosenki do zaśpiewania. O przyjęciu do szkoły decyduje punktacja z przeprowadzonego badania przydatności oraz liczba wolnych miejsc na dany instrument. Na podstawie zdobytych punktów z poszczególnych elementów badania predyspozycji, wyliczana jest średnia punktacja dla każdego kandydata. Należy zdobyć minimum 16 punktów w skali od 1-25.

Absolwenci naszej szkoły są uprawnieni do podjęcia nauki w szkołach muzycznych II stopnia.

źródło: Szkoła Muzyczna I st. w Czasławiu; oprac. MAG

zaba
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab