Piątek, 25 czerwca 2021r. · Imieniny: Łucji, Wilhelma
swiat ogrodzen
alior

Limanowa. Ceniony lekarz, specjalista, ale przede wszystkim dobry człowiek. Zmarł doktor Zygmunt Chaja

Net-Factory - 18.05.2020
05 czerwca, 12:34    autor: jbudacz   wyświetlenia: 208507

Można powiedzieć, że żył dla innych, do każdego starał się wyciągać pomocną dłoń, nikomu też nie odmówił pomocy. Wczoraj wieczór zmarł doktor Zygmunt Chaja.

Ze Szpitalem Powiatowym w Limanowej był związany od 1976 roku. Pracował na oddziale Chirurgii Ogólnej. To właśnie tutaj uzyskał specjalizację I stopnia. Pracując na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej w 1982 roku uzyskał specjalizację II stopnia.

W swojej pracy zawodowej był również zastępcą dyrektora ds. lecznictwa . Funkcję tą sprawował od grudnia 2006 roku do końca lipca 2007 roku. Kierował Blokiem Operacyjnym przez 4 lata (2007 – 20011).
W 2016 roku zdecydował się poprowadzić Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej, którego był kierownikiem.

- W naszej pamięci zapisał się nie tylko jako wspaniały specjalista, ale również ciepły i serdeczny człowiek.  Człowiek niezwykłej siły i woli walki, pomimo choroby cały czas pozostawał aktywny zawodowo dzieląc się swoją szeroką wiedzą i doświadczeniem medycznym – wspomina zmarłego Marcin Radzięta, dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Ciepło o pracy doktora Zygmunta Chaji wypowiadają się równiez pacjenci, których leczył. Jak mówią o nim, to przede wszystkim bardzo dobry specjalista, życzliwy, z poczuciem humoru, niosący pomoc i nadzieję. Podziwali go za spokój i ciepło z jakim zwracał się do pacjentów i personelu.

Na internetowej stronie limanowskiego szpitala zostały opublikowane kondolencje dla rodziny zmarłego.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 9 czerwca. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele (kaplicy) pw. Miłosierdzia Bożego w Mordarce o godzinie 14:00.
Różaniec w dniu pogrzebu o godzinie 13:30.

Po zakończeniu Eucharystii śp. Zygmunt Chaja zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym w Limanowej. 

Źródło: szpital.limanowa.pl

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab