Piątek, 25 czerwca 2021r. · Imieniny: Łucji, Wilhelma
swiat ogrodzen
aliorr

Limanowa/Nowy Targ. Miasto Limanowa otrzymało wyróżnienie za realizację projektu o tradycji pożarniczej na pograniczu polsko-słowackim

Net-Factory - 18.05.2020
10 czerwca, 17:10    autor: mantosz   wyświetlenia: 1731

Miasto Limanowa otrzymało wyróżnienie w internetowym konkursie pt. „MikroLider pogranicza”, którego organizatorem był Związek Euroregion „Tatry” w Nowym Targu. Uczestnikami konkursu były podmioty realizujące mikroprojekty w perspektywie finansowej w latach 2014-2020. Wyróżnienie odebrał burmistrz Władysław Bieda podczas uroczystego podsumowania konkursu.

Polsko-słowackie jury wyróżniło miasto Limanowa za realizację mikroprojektu w kategorii  IV konkursu  – najlepsze wydarzenie transgraniczne, a zgłoszony przez samorząd projekt dotyczył przedsięwzięcia pn. „Ochrona tradycji i technik pożarniczych z przełomu wieków na obszarze pogranicza polsko-słowackiego”, które realizowane było w 2019 roku. Podczas Święta Strażaka w ubiegłym roku  – w maju w Limanowej oraz w czerwcu w Dolnym Kubinie na Słowacji – zorganizowana została impreza pn.„Rekonstrukcja historycznej akcji gaśniczej”, przedstawiająca historyczne działania strażackie po obu stronach granicy co przyczyniło się do promowania regionu pogranicza.

Konkurs zrealizowany został w ramach projektów parasolowych pt. „Łączy nas natura i kultura” oraz pt. „Wspólne kształcenie zawodowe na pograniczu polsko-słowackim” współfinansowanych przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

źródło: Urząd Miasta Limanowa; oprac. MAG

fot. Urząd Miasta Limanowa

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab