Piątek, 25 czerwca 2021r. · Imieniny: Łucji, Wilhelma
silver do 12.05
aliorr

Gmina Limanowa. Dzieci i dorośli czytali podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi

Net-Factory - 18.05.2020
10 czerwca, 17:49    autor: mantosz   wyświetlenia: 2266

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wznowienie działalności kulturalnej rozpoczęła od włączenia się w ogólnopolską akcję - Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom.

W akcji wzięły udział dzieci z klas II i III ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi  oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej. Daria Franczyk i Julia Mąka odczytały fragmenty lektur. Z kolei Laura Kuna, Julia Bieda i Lena Frączek przygotowały krótki program artystyczny.

Wójt gminy Limanowa, Jan Skrzekut, w przebraniu króla recytował wiersze Jana Brzechwy. Dyrektor biblioteki, Jacenty Musiał, jako czarodziej, przedstawił utwory Czesława Janczarskiego.

Najważniejszym punktem programu był występ Katarzyny Koniecznej – aktorki i śpiewaczki operowej z Męciny. Artystka od razu porwała dzieci do wspólnej zabawy słownej.  Dzieci wspólnie z aktorką deklamowały wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, bawiąc się przy tym doskonale. Jak się okazało, uczniowie doskonale znają polską klasykę poezji i bez problemów poradziły sobie z ,,Rzepką”,  ,,Na straganie”, ,,Panem Tralalińskim”, ,,Entliczkiem – Pentliczkiem” i ,,Zosią Samosią”

- Jestem szczęśliwa, że mogę występować przed tak znakomitą publicznością. Tęskniłam za sceną i widzami – komentowała Katarzyna Konieczna.

W przedstawieniu wzięły także udział bibliotekarki: Małgorzata Cięciel i Krystyna Trzupek, które przygotowały dla uczestników konkurs ze znajomości bajek i baśni, w którym nagrodą był ,,Dyplom Znawcy Bajek”.

- Zapraszamy wszystkie dzieci do odwiedzania naszych placówek i zapoznawania się z naszą ofertą kulturalną – zachęcał dyrektor Jacenty Musiał.

W kolejnym dniu w progi Biblioteki Publicznej w Pisarzowej zawitały dzieci z I klasy Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Górszczyka. Występy uświetniły stroje teatralne, bezpłatnie wypożyczone z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi; oprac. MAG

fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab