Piątek, 25 czerwca 2021r. · Imieniny: Łucji, Wilhelma
niska emisja
alior

Gmina Dobra. Stowarzyszenie „Spod Ćwilina” zamierza promować regionalną kulturę i sztukę. Włączyło się w organizację pikniku na Ćwilinie

Net-Factory - 18.05.2020
11 czerwca, 21:49    autor: mantosz   wyświetlenia: 11045

W ubiegłą niedzielę odbyła się pielgrzymka połączona z piknikiem rodzinnym na szczycie Ćwilina. Wydarzenie zostało zorganizowane przez ks. Tadeusza Piwowarskiego, proboszcza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie, przy udziale Ochotniczej Straży Pożarnej i Koła Gospodyń Wiejskich z Jurkowa oraz działającego od marca Stowarzyszenia „Spod Ćwilina”.

Pierwotnie pielgrzymkę i piknik planowano na 3 maja, ale ze względu na obostrzenia przeniesiono je na 6 czerwca. Pielgrzymi wyruszyli z osiedla Pietrzki w Wilczycach Drogą Różańcową pod przewodnictwem ks. Tadeusza Piwowarskiego. W wyprawie licznie uczestniczyli zarówno mieszkańcy okolicy, jak i  turyści. Na szczycie około godz. 15. została odprawiona msza święta. Po Eucharystii ks. proboszcz zaprosił wszystkich uczestników do wspólnego świętowania połączonego z posiłkiem i muzyką. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Dziecięcy z Łętowego z udziałem dzieci i młodzieży z Wilczyc pod kierownictwem Huberta Rapciaka. Stowarzyszenie „Spod Ćwilina” zapewniło przeróżne słodkości, a domowe ciastka i ciasteczka smakowały wszystkim.

Stowarzyszenie „Spod Ćwilina” działa od marca br. Jak podkreślają członkowie, ogromną rolę w jego powstaniu miał właśnie muzyk Hubert Rapciak. Głównym celem organizacji jest promocja kultury i sztuki regionu Wilczyc, ale również podtrzymywane tradycji Zagórzan. Priorytet stanowi także działalność na rzecz dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wilczycach.

- Jo prezes kciałam Wom pjyknie podziokować za tak licny udzioł. Kcemy płodtrzymywać downe tradycje i kulturo z nasego regjonu. Będziemy się ucyć i bawić. Zaprosomy Wos wszystkich do nos - skomentowała niedzielne spotkanie Barbara Judka, prezes stowarzyszenia „Spod Ćwilina”.

źródło: Magdalena Puchała/Stowarzyszenie „Spod Ćwilina”; oprac. MAG

fot. Stowarzyszenie „Spod Ćwilina”

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab