Sobota, 24 lipca 2021r. · Imieniny: Kingi, Krystyny
swiat ogrodzen
gold drop do 25 lipca

Archidiecezja Krakowska. Zmiany w parafiach w Kasince Małej, Kasinie Wielkiej i Mszanie Dolnej

Net-Factory - 18.05.2020
24 czerwca, 16:48    autor: mantosz   wyświetlenia: 59068

Abp Marek Jędraszewski dokonał zmian personalnych w parafiach Archidiecezji Krakowskiej. Nastąpią one również w Kasince Małej, Kasinie Wielkiej i Mszanie Dolnej.

Ks. Bogusław Borek został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej i mianowany proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Harklowej. Pracę w Kasinie Wielkiej podejmie ks. Dariusz Gacek, który jest obecnie wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Nowym Prokocimiu.

Posługę w parafii pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej kończy ks. Rafał Cinal, który został mianowany wikariuszem parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lanckoronie. Do Mszany Dolnej przyjedzie natomiast ks. Michał Hans, do tej pory w wikariusz w Lanckoronie.

Z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Kasince Małej odejdzie ks. Dominik Popielarczyk, który decyzją abp. Marka Jędraszewskiego został minowany wikariuszem parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Krakowie - os. Dywizjonu 303. Pracę duszpasterską w Kasince Małej podejmie ks. Bartłomiej Nawara, który aktualnie jest wikariuszem parafii pw. MB Królowej Polski w Krakowie - Nowym Ruczaju. Na praktykę duszpasterską do parafii pw. Nawiedzenia NMP w Kasince Małej został skierowany diakon Paweł Sowa.

źródło: Archidiecezja Krakowska, oprac. mAG

fot. arch. Tv28

 

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab