Sobota, 24 lipca 2021r. · Imieniny: Kingi, Krystyny
swiat ogrodzen
gold drop do 25 lipca

Gmina Laskowa. Grad spustoszył sady w gminie Laskowa. Uszkodził również dachy na domach i budynkach gospodarczych

Net-Factory - 18.05.2020
25 czerwca, 09:18    autor: jbudacz   wyświetlenia: 24646

Nie tylko mieszkańcy Sądecczyzny ucierpieli podczas wczorajszego gradobicia. Wstępny straty szacują urzędnicy w Laskowej. Do tamtejszego urzędu wpływają pierwsze dane dotyczące uszkodzonych dróg i dachów domów, a także budynków gospodarczych.

Grad wyrządził duże szkody w sadach. - W niektórych z nich zniszczenia sięgają nawet 80 proc. – mówi w rozmowie telefonicznej z nami Piotr Stach. Wójt Laskowej opowiada o kilku mocnych uderzeniach gradobicia, jakie przeszło nad gminą.

- Trudno tak na gorąco mówić o miejscach czy miejscowościach, gdzie żywioł wyrządził najwięcej szkód. Wiele zgłoszeń mam ze Żmiącej, Kobyłczyny, Sechnej i Ujanowic. Jednak też mieszkańcy Laskowej liczą straty. Poprosiłem o pomoc Józefa Leśniaka. Wiem, że wojewoda ma dużo pracy, bo duże szkody były na Ziemi Sądeckiej. Obiecał, że, jak znajdzie tylko trochę czasu, to przyjedzie również i do nas - tłumaczy wójt Laskowej.

Pierwsze zgłoszenia związane z uszkodzeniami dachów, podmytych i zniszczonych dróg zostały wysłane do starostwa powiatowego w Limanowej. Piotr Stach powołał komisję w gminie, która na bieżąco zbiera od sołtysów i mieszkańców wszystkie szkody, które wyrządził wczorajszy grad.

Fot. facebook/piotrstach

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab