Sobota, 24 lipca 2021r. · Imieniny: Kingi, Krystyny
swiat ogrodzen
gold drop do 25 lipca

Łukowica. Rozgrywki sportowe, występy i liczne atrakcje - udana niedziela w Łukowicy

Net-Factory - 18.05.2020
21 lipca, 13:39    autor: mantosz   wyświetlenia: 2035

Niedzielny piknik rodzinny w Łukowicy obfitował w wiele atrakcji. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki przygotował rozgrywki sportowe, występy, stoiska tematyczne oraz działania profilaktyczne.

Na boisku do gry w piłkę nożną rozgrywały się zawody sportowe dla dzieci z roczników 2013-2016  z udziałem drużyn Uran Łukowica, Krokus Przyszowa, Futbol Podegrodzie, AP GOAL.

Na piętrze w głównym budynku odbył się turniej szachowy rozgrywany w dwóch kategoriach dzieci do lat 12 i OPEN. W kategorii dzieci do lat 12 I miejsce zajęła Daria Kretowicz, II - Kacper Pałka, a III - Kinga Kucia. W kategorii OPEN I miejsce zajął Władysław Kuciel, II - Hanna Wesołowska, a III - Sylwia Młynarska. Sędzią głównym turnieju był Stanisław Gamoń.

Na placu przy amfiteatrze dzieci mogły spróbować sprasować kawę oraz herbatę, a także zrobić inne eksperymenty dzięki naukowcom z Politechniki Krakowskiej. Beti & Bobas oraz Grupa Animacyjna SULIMA porwali dzieciaki do ruchowej zabawy.

Koło Gospodyń Wiejskich z Łukowicy częstowało słodkościami oraz lemoniadą. Rafał Cabała prezentował broń średniowieczną.

Podczas pikniku rozpoczęły się kampanie profilaktyczne „No promil - no problem” oraz „Postaw na rodzinę”. Dzieci malowały, tworzyły z gipsu, a potem odbijały przepiękne wzory, bawiły się z wielkim misiem oraz szczudlarzem.

Najmłodsi mieli okazję wspinać się na dmuchane zjeżdżalnie i robić ogromne bańki mydlane. Chętni mogli także skorzystać ze szczepienia przeciw Covid-19.

źródło: GOKSiT w Łukowicy, oprac. MAG

fot. GOKSiT w Łukowicy

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab