Sobota, 24 lipca 2021r. · Imieniny: Kingi, Krystyny
swiat ogrodzen
gold drop do 25 lipca

Gmina Jodłownik. Porozumienie ws. współdziałania OSP w Pogorzanach z podmiotami Krajowego Systemu Ratowniczo–Gaśniczego

Net-Factory - 18.05.2020
21 lipca, 22:53    autor: mantosz   wyświetlenia: 2182

W Urzędzie Gminy Jodłownik zostało podpisane porozumienie w sprawie zasad współdziałania jednostki OSP w Pogorzanach z podmiotami Krajowego Systemu Ratowniczo–Gaśniczego na terenie powiatu limanowskiego w zakresie działań związanych z poszukiwaniem osób zaginionych w terenie. To pierwsza jednostka z terenu powiatu limanowskiego, która zdecydowała się na zaangażowanie swoich zasobów w tego rodzaju specjalizację ratowniczą.

- Dokument, którego punktem wyjścia, była deklaracja członków jednostki jak również potrzeba stałego podnoszenia poziomu bezpieczeństwa oraz poszerzenia kompetencji ratowniczych członków jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu limanowskiego, parafowały trzy strony porozumienia tj. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej mł. bryg. Wojciech Frączek, wójt Paweł Stawarz (jako przedstawiciel samorządu utrzymującego podmiot ratowniczy) oraz funkcyjni jednostki w Pogorzanach - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

Porozumienie określa m.in. środki łączności, zasady alarmowania, stan wyszkolenia  oraz wydzielone siły i środki, które jednostka utrzymuje w stałej (całorocznej i całodobowej) gotowości operacyjnej z przeznaczeniem do działań związanych z poszukiwaniami osób zaginionych w terenie. Decyzję o zadysponowaniu OSP w Pogorzanach będzie podejmować służba dyżurna KP PSP w Limanowej.

źródło: KP PSP w Limanowej; oprac. MAG

fot. KP PSP w Limanowej

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab