Poniedziałek, 20 września 2021r. · Imieniny: Filipiny, Eustachego
flector
nicho.pl

Mszana Dolna/Kraków. Konrad Gruszkowski rozegrał 2 mecze w kadrze U-20. Wisła Kraków podsumowuje występy swojego zawodnika

Net-Factory - 18.05.2020
07 września, 21:15    autor: mantosz   wyświetlenia: 9202

Konrad Gruszkowski, wychowanek KS Turbacz Mszana Dolna, a obecnie zawodnik Wisły Kraków, rozegrał 2 mecze w reprezentacji Polski U-20 w ramach Turnieju Ośmiu Narodów.

Pierwszy mecz z Włochami w Łomży zakończył się niekorzystnym wynikiem.

- Biało-czerwoni w premierowym spotkaniu zmierzyli się z kadrą Włoch, której ulegli 0:2. Konrad Gruszkowski pojawił się w wyjściowym składzie i spędził na murawie 45 minut. Pierwsza połowa czwartkowego meczu Polaków z reprezentacją Włoch w większości czasu przebiegała pod dyktando gości, którzy tworzyli sobie lepsze okazje do tego, by zdobyć bramkę. Ostatnie minuty to dobra gra Polaków z dużą liczbą akcji podbramkowych, ale żadnej z nich nie udało się wykorzystać. W przerwie trenerzy obu zespołów zdecydowali się na sporą liczbę zmian. W drugiej odsłonie meczu nie zobaczyliśmy chociażby Konrada Gruszkowskiego. Obraz gry po zmianie stron nie różnił się znacząco od tego, co obserwowaliśmy w pierwszych 45 minutach - czytamy na stronie internetowej Wisły Kraków.

W drugim spotkaniu reprezentacja Polski zremisowała z Portugalią w Lizbonie.

- Po bezbramkowym remisie w Lizbonie biało-czerwoni podzieli się punktami z rówieśnikami z Portugalii i wciąż zajmują 7. lokatę w grupie. 65 minut rozegrał zawodnik Białej Gwiazdy - Konrad Gruszkowski. Pierwsza faza wtorkowego meczu to naprzemienne ataki obu zespołów, które nie zdołały stworzyć klasowego zagrożenia pod bramkami rywali. W kolejnych minutach zauważalna była przewaga gospodarzy pragnących przechylić szalę na swoją korzyść, jednak zabrakło skuteczności przy wyprowadzanych atakach. Dziesięć minut przed końcem pierwszej części meczu coraz śmielej poczynali sobie Polacy, przeprowadzając ciekawe i groźne akcje. Druga odsłona meczu to przyniosła podobny przebieg zdarzeń. Obie ekipy nastawiały się na kontrataki, którymi pragnęli zaskoczyć przeciwników - podsumował klub Konrada Gruszkowskiego.

źródło: Wisła Kraków; oprac. MAG

fot. arch. Tv28

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab