Poniedziałek, 20 września 2021r. · Imieniny: Filipiny, Eustachego
flector
nicho.pl

Limanowa. Nabór do Chóru LimaNovum, działającego przy Limanowskim Domu Kultury

Net-Factory - 18.05.2020
11 września, 17:43    autor: mantosz   wyświetlenia: 2158

Rozpoczyna się jesienny nabór do Chóru LimaNovum, który od marca br. działa przy Limanowskim Domu Kultury pod dyrekcją Ivana Vrublevskyiego Chór jest zespołem mieszanym, skupiającym osoby z Limanowej i okolic lubiące i kochające śpiewać. LimaNovum zainaugurował swoją działalność uroczystym koncertem 27 czerwca w Limanowskim Domu Kultury, prezentując ciekawy repertuar. Zespół koncertował także w sanktuarium w Pasierbcu podczas sierpniowego odpustu.

Kierownictwo chóru ogłasza uzupełniający nabór do głosów: altów, tenorów i basów/barytonów. Chętni do śpiewania w Chórze LimaNovum są zaproszeni  na przesłuchania od 15 września w każdą środę i piątek o godz. 19:00 do Limanowskiego Domu Kultury (sala teatralna na drugim piętrze).

- Chór ma już zaplanowane kolejne koncerty i wyjazdy, prezentujące różnorodną muzykę chóralną - informuje Krzysztof Młynarczyk, kierownik artystyczny Chóru LimaNovum.

Ivan Vrublevskyi - dyrygent chóralny, wokalista i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia z dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej im. A. Nieżdanowej w Odessie na Ukrainie oraz studia z wokalistyki na Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Także skończył kurs kompozycji pod kierunkiem prof. K. Cepkolenko i dr  J. Gomelskiej. Jest uczestnikiem i laureatem międzynarodowych konkursów i festiwali. W 2015 r. założył męski kwartet z którym koncertował w Europie (Niemcy, Dania, Francja i Szwajcaria).W 2016 r. utworzył chór młodzieżowy w Odessie, z którym wykonywał własne utwory. Od 2017r.pełni funkcję asystenta dyrygenta chóru Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz dyrygenta Krakowskiego Chóru Męskiego UPJPII. Od 2020 r. Jest dyrygentem chóru Canticum Amicorum przy fundacji in Canto. Od 2021 r. – dyrygentem chóru LimaNovum przy Limanowskim Domu Kultury. Jako asystent dyrygenta i chórzysta współpracował z Operą Odeską, Filharmonią Odeską i Filharmonią Charkowską. Jest autorem wielu utworów chóralnych, wokalnych oraz instrumentalnych, które wielokrotnie były wykonywane na Ukrainie, w Polsce oraz innych krajach.

źródło: Chór LimaNovum/LDK; oprac. MAG

fot. Chór LimaNovum/LDK

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab