Poniedziałek, 20 września 2021r. · Imieniny: Filipiny, Eustachego
flector
nicho.pl

Region. Ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej: Pożar lasu na Kostrzy i ewakuacja uwięzionych osób

Net-Factory - 18.05.2020
14 września, 16:36    autor: jbudacz   wyświetlenia: 18223

W minioną sobotę w Sadku (gm. Jodłownik) odbyły się ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu. Założeniem ćwiczeń było ugaszenie pożaru lasu, który powstał w odległości około 2 km od najbliższego punktu czerpania wody.

Głównym celem organizowanych ćwiczeń było doskonalenie i poprawa skuteczności działań jednostek JRG z Krakowa, PSP z Nowego Sącza, PSP i OSP przy prowadzeniu działań gaśniczych. Strażacy sprawdzali możliwość manewrowania pojazdami ratowniczo-gaśniczymi na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Limanowa.

- Chcemy przećwiczyć koordynację tych sił i środków. Chcemy również, aby druhowie mogli sprawdzić swój sprzęt w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Głównym celem ćwiczeń jest sprawdzenie się w dużych związkach taktycznych i przy dziłaniach na terytorium nadleśnictwa, gdzie dojazd wszyscy wiedzą, jak wygląda - podkreśla bryg. Wojciech Frączek, komendant PSP w Limanowej.

Udział w manewrach brało ponad 60 wozów bojowych z JRG z Krakowa, PSP z Nowego Sącza, JRG z PSP w Limanowej, OSP z terenu powiatu limanowskiego i myślenickiego, policja, a także pracownicy Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji z ćwiczeń.

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab