Poniedziałek, 20 września 2021r. · Imieniny: Filipiny, Eustachego
flector
nicho.pl

Limanowa. O książkach, autorytetach i drodze na szczyt - spotkanie z Marcinem Okoniewskim

Net-Factory - 18.05.2020
14 września, 22:12    autor: mantosz   wyświetlenia: 2110

Marcin Okoniewski, znany youtuber i dziennikarz, rozmawiał z młodzieżą m.in. o książkach, podczas spotkania zorganizowanego w ramach projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej „Literacka podróż za jedną książkę, czyli Majka z Siwego Brzegu powraca”. Okoń nagrał również recenzję książki w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury. Wkrótce będzie dostępna na jego kanale.

- Marcin promuje książki, a dokładniej mówiąc promuje książki w sieci. Osoby spostrzegawcze powiedzą dobitniej: robi dobre filmy o książkach. Robi je z pasją, zaangażowaniem, pomysłem. Ale spotkanie nie krążyło tylko wokół książek: było o autorytetach, o drodze na szczyt popularności w sieci i o różnych sposobach osiągania tej sławy. Okoń przestrzegał młodych przed złymi wyborami, przed zbytnim „parciem na szkło” i osiąganiu sukcesu za wszelką cenę. Jeśli chcesz zaistnieć, to musisz mieć pomysł na siebie, pasję, którą realizujesz. Musisz być konsekwentny, uparty, z odrobiną pokory i dużą dawką cierpliwości. I co najważniejsze – do sukcesu trzeba iść małymi krokami i osiągać cele uczciwie. Brzmi jak banał? Może, ale prawdziwy, zresztą Okoń był wystarczająco przekonujący w tym temacie. A że książka była tematem wiodącym, zarówno w tym spotkaniu, jak i w całym naszym projekcie „Literacka podróż za jedną książkę, czyli Majka z Siwego Brzegu powraca” to zachęcamy, za Marcinem Okoniewskim, do literackich podróży, można zacząć od Śródziemia…a gdzie to jest? Poszukajcie, najpierw w bibliotece…i złapcie czytelniczego bakcyla - zachęcają pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

źródło: MBP w Limanowej; oprac. MAG

fot. MBP w Limanowej

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab